Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Grupa młodzieżowa

W parafii św. Andrzeja Boboli istnieje wspólnota młodzieżowa. Skupia ona głównie parafian, choć nie tylko. Do grupy należy około 20 młodych osób, zarówno dziewczyn, jak i chłopaków, jednak skład osobowy zmienia się często. W grupie daje się zauważyć dużą rotację członków.

Celem grupy jest przygotowanie uczestników do osobistego wyboru Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Młodzież poprzez czytanie Słowa Bożego, katechezę, pomoc potrzebującym i ubogim próbuje otwierać się na innych i budować swoją relację z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą.

Nasze spotkania w parafii mają różną formę. Odbywają się cyklicznie, co tydzień, albo organizowany jest dzień skupienia, podczas którego wygłaszane są konferencje tematyczne. Założeniem jest, by każdy z członków wspólnoty przeżył „Kurs Alpha”, a później posługiwał w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego kursu dla innych chętnych.

Grupa funkcjonuje stosunkowo krótko. Założycielem grupy był ks. Jakub Zinka, a opiekunem jest ks. Maciej Rychert. Liderem grupy jest Tymoteusz Filar.