Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Klub Seniora

Klub Seniora przy parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni powstał 14 października 1996 roku. Obecnie wspólnota Klubu Seniora liczy ponad sto osób.
Dwa razy w tygodniu spotykamy się w salce„Maryi Niepokalanej” przy kawie lub herbacie, by podzielić się swoimi smutkami i radościami oraz pomodlić się za cierpiących i zmarłych.

Dwa razy w miesiącu spotykamy się na mszy świętej, a następnie przy kawie i ciasteczku w auli szkoły katolickiej. Pamiętamy o jubilatach, którzy obchodzą swoje 75-te, 80-te, 85-te i następne urodziny. W naszym Klubie Seniora mamy dużo ludzi chorych i leżących, których odwiedzamy w ich domach, niesiemy im słowa pociechy i drobny upominek. Zapłatą jest uśmiech i słowa wdzięczności.

Co roku stajemy się coraz bardziej zniedołężniali i schorowani. Ale w starszym wieku człowiek nie może zamykać się w czterech ścianach, bo wtedy czuje się niepotrzebny, samotny i zatopiony we własnym cierpieniu.

Kilka razy w roku wyjeżdżamy na pielgrzymki do sanktuariów maryjnych, zwiedzamy zabytki oraz aby dotlenić płuca, wyjeżdżamy do lasu na grzybobrania.

Organizujemy też jednodniowe pikniki, gdzie uczestniczymy we mszy świętej i modlitwie, a także spędzamy czas przy muzyce na tańcach oraz na świeżym powietrzu na posiłku przy ognisku. Zapominamy o wszystkich dolegliwościach i znów czujemy się młodo.

Naszym opiekunem jest ks. proboszcz Sławomir Decowski.

<
>

 

Spotkania w salce Nipokalanej w poniedziałki w godz. 10.00 – 12.00
 Działalność Klubu Seniora jest dofinansowana przez Centrum Aktywności Seniora Urzędu Miasta Gdyni
cas