Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018

1. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty inwestycyjnej.

2. W Dniu Papieskim w całym kraju jest przeprowadzana zbiórka pieniężna na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera poprzez stypendia naukowe uzdolnioną, a pochodzącą z ubogich rejonów Polski, młodzież. Po mszach świętych nasza młodzież Zespołu Szkół Katolickich  im. Jana Pawła II przeprowadzi kwestę na ten cel.

3. Gdyńskie uroczystości Dnia Papieskiego rozpoczną się dzisiaj o godz. 16.30 przy Urzędzie Miasta, skąd wyruszy do gdyńskiej kolegiaty procesja różańcowa.

4. Nabożeństwo Różańcowe ze św. Janem Pawłem II w 40-tą rocznicę wyboru, czyli we wtorek, o godz. 17.30 w naszym kościele.

5. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się dziesiątką różańca na zakończenie mszy świętej.

6. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00. 

7. Zapraszamy małżeństwa, które obchodzą swoje rocznice lub jubileusze, na mszę świętą w ich intencji w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

8. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w czwartek o godz. 15.30.

9. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 9.00 w dolnym kościele.

10. W ramach rekolekcji „Od Nazaretu do Jerozolimy” kolejna konferencja pt. „Ain Karem” w sobotę od godz. 19.00 w dolnym kościele. Więcej informacji na plakatach i w „Echu Parafii”.

11. Wspólnota „Wiara i Światło” zaprasza na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele. Po nabożeństwie spotkanie w szkole katolickiej.

12. Ogłaszamy nabór śpiewaków, do naszego Chóru Parafialnego „Cantus”. Próby odbywają się we wtorki i piątki, o godz. 19.00, zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej chóru, www.cantus.pl. Serdecznie zapraszamy!

13. Dzisiaj przy stoliku pod chórem oraz w kancelarii parafialnej w ciągu tygodnia można składać ofiary na wypominki zwykłe, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. Tam też można zamawiać tzw. WYPOMINKI ROCZNE, które będziemy odmawiać niedzielę o godz. 9.15 i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas wieczoru modlitwy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Prosimy w wypominkach rocznych wspominać tylko najbliższych, czyli współmałżonków czy rodziców, a w wypominkach zwykłych także dalszych krewnych czy znajomych. W Dzień Zaduszny za zmarłych wypisanych w wypominkach rocznych i zwykłych odprawimy sześć mszy świętych. Kartki na wypominki zwykłe i roczne można znaleźć po chórem kościoła. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”