Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023

1. Jutro święto Maryi, Matki Kościoła.

2. Nabożeństwa majowe do środy włącznie o godz. 17.30 i 20.30. A od czwartku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

3. Bp Piotr Przyborek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania podczas mszy świętej w środę o godz. 18.00.

4. W pierwszy czwartek miesiąca Godzinę Świętą po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy suplikacjami i modlitwami o pokój na Ukrainie.

5. W pierwszy piątek miesiąca Godzina Miłosierdzia o 15.00, następnie okazja do spowiedzi od godz. 16.00 i msza święta dla dzieci o godz. 16.30.

6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i zniewagi świata w sobotę po mszy świętej o godz. 7.30. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

7. W najbliższą sobotę wyruszy Piesza Dekanalna Pielgrzymka do Wejherowa na odpust kalwaryjski. Msza święta o godz. 5.30 w kościele Ducha Świętego (ul. Zielona). Powrót spod klasztoru franciszkańskiego w Wejherowie w niedzielę o godz. 13.00.

8. Tegoroczny cykl „Wieczory z muzyką organową” rozpoczynamy w sposób szczególny. Organy, przy których zasiądzie koreańska organistka – Liza Wu, „wystąpią” tym razem w roli orkiestry; będą towarzyszyć Chórowi Barnard College – Columbia University z Nowego Jorku oraz Akademickiemu Chórowi Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Oba zespoły wykonają dwa wspaniałe dzieła wokalno – instrumentalne: „Te Deum” Antonia Dvorzaka – utwór napisany z okazji 400-lecia odkrycia Ameryki oraz „Missa Brevis” Zoltana Kodaly’ego, którego prawykonanie odbyło się w 1945 r. podczas bombardowania Budapesztu. Te dramatyczne okoliczności pierwszego wykonania wzmacniają wołanie o pokój, które wielokrotnie rozbrzmiewa w tej kompozycji. Termin koncertu 2 czerwca (piątek) o godz. 19.00 w naszym kościele. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

9. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, dlatego po mszy świętej można do puszek złożyć ofiarę, którą przeznaczamy na utrzymanie siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii.

10. W sklepiku można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” i nasze „Echo Parafii”.

11. Prośmy Ducha Świętego, aby w rozpoczętym tygodniu towarzyszył nam swoją łaską!