Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017

1. Dzisiaj na Jasnej Górze spotykają się ludzi pracy z całej Polski. Łączymy się z Księdzem Proboszczem i pielgrzymami z naszej archidiecezji (500 osób), którzy Matce Najświętszej Jasnogórskiej Królowej Polski zawierzają życiowe problemy polskich robotników.

2. Wspólnota „Wiara i Światło” spotyka się na mszy świętej dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

3. Członków Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” zapraszamy na mszę świętą w poniedziałek o godz. 18.00 i spotkanie w szkole katolickiej.

4. Spotkania rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej, w poniedziałek o godz. 18.30. Będzie to spotkanie, podczas którego rodzice zadeklarują swoją wolę przygotowywania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców o obecność! Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w sobotę, 19 maja 2018 roku

5. We wtorek o godz. 18.45 w kościele spotkanie młodzieży trzecich klas gimnazjalnych, która będzie w tym roku przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy naszych parafian bez względu na to, do której szkoły uczęszczają.

6. Wspólnota Uwielbienia zaprasza na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 19.00 w salce na chórze.

7. Wspólnota Żywego Różańca gromadzi się na spotkaniu modlitewnym środę o godz. 17.00 w kościele. A w czwartek o godz. 17.00 w szkole katolickiej odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca z nowym opiekunem Ks. Tomaszem Szalą.

8. Domowy Kościół zaprasza na mszę świętą w intencji małżeństw w środę o godz. 19.00 w kościele. Zaproszenie jest szczególnie skierowane do małżonków, którzy obchodzą swoje rocznice lub jubileusze ślubu.

9. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze zgromadzą się małżonkowie z całego kraju, aby odnowić przyrzeczenia ślubne. W naszym kościele odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas sumy o godz. 9.30.

10. Próba scholi dziecięcej „Pueri Cantores” w sobotę o godz. 10.00 w szkole katolickiej.

11. Msza święta z modlitwą o zdrowie duszy i ciała w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 w górnym kościele. Adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

12. Są jeszcze wolne miejsca w „Szkole Rodzica”. Jest to propozycja skierowana do rodziców, którzy chcą pogłębić swoje relacje z dziećmi. Zapisy w kancelarii lub po mszy świętej w zakrystii.

13. Dzieci, które były na letnich koloniach we Wdzydzach, zapraszamy do zakrystii po odbiór zdjęć.

14. Z racji 160. rocznica objawień maryjnych parafia organizuje pielgrzymkę do Lourdes. W programie m.in. La Salette, Ars oraz Nevers. Termin pielgrzymki: 23 czerwca – 1 lipca 2018 roku. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej lub u ks. Jakuba Zinki.

15. W ramach akcji charytatywnej „Szkoła szkole” dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek. Złożone ofiary zostaną przekazane szkole w Podjazdach na Kaszubach na pomoc dzieciom rodzin poszkodowanych w nawałnicach.

16. Za tydzień po mszach świętych wolontariusze z Gdyńskiego Hospicjum im. Św. Wawrzyńca będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok. Wspomagamy hospicjum, bo wszyscy wiemy, jak bardzo jest ono potrzebne mieszkańcom naszego miasta.

17. Polecamy uwadze wiernych nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Echo Parafii”.

18. Pokornie prośmy Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień, który rozpoczęliśmy Najświętszą Eucharystią!