Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017

1. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej będzie odprawiona msza święta o miłosierdzie Boże dla mieszkańców Obłuża.

2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego za obecność i modlitwę we wspólnocie uczniów Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wspólnot i grup duszpasterskich, które aktywnie włączyły się  w przygotowanie i udział w liturgii Triduum. „Bóg zapłać!” za śpiewy, czytania, dary ołtarza,  przygotowanie ołtarzy „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego” oraz kwiaty oraz sprzątnięcie i przystrojenie kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia jest świętem patronalnym CARITAS Polska. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli produkty żywnościowe oraz ofiary dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zakupiliśmy żywność i przed świętami obdarowaliśmy paczkami rodziny wielodzietne i osoby samotne. 

4. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz ofiar wojny w Syrii. Nasza parafia podjęła się półrocznej opieki nad siedmioma rodzinami w Aleppo. Z zebranych dzisiaj funduszy opłacimy „nasze” rodziny, a resztę prześlemy na pomoc innym Syryjczykom.

5. Wieczór uwielbienia Jezusa Miłosiernego dzisiaj po mszy świętej o godz. 18.00 w górnym kościele.

6. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w czwartek o godz. 15.00.

7. Msza święta w intencji zdrowia duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi świętej.

8. Dominik Ambrosiewicz, syn Wojciecha, ur. 23 stycznia 1992 roku w Gdyni ma przyjąć w Archidiecezji Gdańskiej święcenia prezbiteratu. Jeśli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym tutejszy urząd parafialny lub rektorat Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku – Oliwie. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia szkody. Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w modlitwach dobremu, miłosiernemu i wszechmogącemu Bogu.

9. Parafia w terminie 23-30 sierpnia 2017 roku organizuje letnie kolonie dla dzieci we Wdzydzach Kiszewskich. Koszt 720 zł. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Jakuba Zinki.

10. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 złotych można nabyć specjalnie przygotowane zdjęcie tegorocznego Grobu Pańskiego. Dochód przeznaczony na rekolekcje dla młodzieży.

11. Polecamy świąteczne numery „Gościa Niedzielnego” i „Echa Parafii”!

12. Niech Jezus zmartwychwstały obdarzy nas darem pokoju i błogosławieństwa.