Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Niedziela Palmowa – 05.04.2020

1. Ze względu na przepisy określające sposób postępowania w czasie epidemii i zakaz gromadzenia się w kościołach od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy transmisje na żywo mszy świętych i uroczystości Triduum Paschalnego w internecie na kanale You Tube, gdzie należy wpisać: Parafia św. Andrzeja Boboli Gdynia (PRZEJDŹ). Transmisje będą także dostępne bezpośrednio na stronie głównej naszej witryny internetowej pod adresem www.bobola.gdynia.pl. Dzisiaj transmitujemy msze święte o godz. 9.30; 11.00 i 12.15,  poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, a także całe Triduum Paschalne. W święta transmisje z Rezurekcji i wszystkich pozostałych mszy świętych. Prosimy młodszych parafian, aby umożliwili także swoim rodzicom czy dziadkom uczestnictwo w nabożeństwach transmitowanych z naszego kościoła. Kochani, w ten sposób chcemy z liturgią wejść do waszych domów.

2. Dolny kościół będzie otwarty od poniedziałku do środy od godz. 8.00 do godz. 18.00 (wejście od strony parkingu).

3. Jedną z form przebaczenia grzechów jest wzbudzenie AKTU ŻALU DOSKONAŁEGO, czyli żalu z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe (ZOBACZ SZCZEGÓŁY). Po ustaniu epidemii będzie zorganizowana w naszym kościele spowiedź dla wszystkich chętnych.

4. Obecnie okazję do spowiedzi dajemy tylko tym osobom, które pozostają w stanie poważnej konieczności. Kapłan będzie dyżurował w dolnym kościele w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.00 do godz. 18.00.

5. Przed nami ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Obrzędy Triduum Paschalnego odbędą się bez udziału wiernych!

6. W WIELKI CZWARTEK o godz. 18.00 msza święta wieczerzy Pańskiej, koncelebrowana przez wszystkich kapłanów z parafii. Jest to pamiątka ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa.

7.  W Wielki Piątek nie odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. Wezwanie kapłana do osoby poważnie chorej tylko telefoniczne (tel. 728-460-407).

8. W WIELKI PIĄTEK o godz. 18.00 rozpocznie się LITURGIA KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ. W tym dniu, kiedy wspominamy śmierć Pana Jezusa na krzyżu, Kościół nie sprawuje bezkrwawej ofiary mszy świętej. Obowiązuje ścisły post.

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu – grobie Pańskim dla pojedynczych osób w górnym kościele w sobotę od godz. 8.00 do godz. 20.00.

10. W WIELKĄ SOBOTĘ nie będzie święcenia pokarmów!!! Prosimy, aby w domu przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego ojciec lub matka pobłogosławili pokarmy świąteczne. Tekst błogosławieństwa jest zamieszczony w „Echu Parafii” i na stronie internetowej. (PRZEJDŹ)

11. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Będzie jej przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka. 

12. MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA w niedzielę rano o godz. 6.00. Pozostałe msze w pierwsze święto o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15, 13.30 i 18.00.

13. W drugie święto Wielkanocy msze święte w porządku niedzielnym.

14. Zachęcamy do czytania „Echa Parafii” i parafialnej strony internetowej, gdzie znajdziecie wszystkie zarządzenia i wiadomości. „Gość Niedzielny” tylko w formie elektronicznej w internecie. Proszę, żeby każdy z Was wziął do domu „Echo Parafii”! 

15. Bardzo dziękujemy za przekazane na konto parafii (nr: 82 1440 1026 0000 0000 0033 8435) ofiary na jej utrzymanie oraz na pomoc naszym rodzinom w Aleppo (Syria). Serdeczne „Bóg zapłać!”

16. Prosimy parafian, a szczególnie osoby starsze, aby w tym okresie pozostawali w domach i unikali większych skupisk ludzi. Przypominamy, że obowiązuje dyspensa Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego, która pozwala nie przychodzić do kościoła w niedzielę i święta wielkanocne, a uczestniczyć w transmisjach telewizyjnych, radiowych czy internetowych. 

17. Apelujemy też o sąsiedzką pomoc osobom starszym w zakupie żywności. Najlepiej wiecie, komu ta pomoc jest w obecnej sytuacji niezbędna.

18. Prośmy Boga o błogosławieństwo na czas Wielkiego Tygodnia.

Przeczytaj również
Kazanie pasyjne na Niedzielę Palmową – PRZEJDŹ
Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – PRZEJDŹ
Akt żalu doskonałego – PRZEJDŹ
Akcja „Zaadoptuje medyka i chorego” – PRZEJDŹ
Kanał parafii w serwisie YouTube (zapraszamy do subskrybcji!) – PRZEJDŹ