Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny, podczas którego na nowo będziemy przeżywać tajemnice naszego zbawienia objawione nam w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym.

2. RORATY, czyli adwentowa msza święta o Najświętszej Maryi Pannie, w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 6.30, a druga msza święta będzie przesunięta na godz. 7.45. Zatem msze święte w dni powszednie Adwentu o godz.: 7.00 (roraty); 7.45 i 18.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00 do godz. 6.45. Jest to zaproszenie do adwentowego czuwania z Jezusem, który przychodzi, aby nas zbawić.

4. W tym roku z powodu epidemii rekolekcje adwentowe nie odbędą się, ale zachęcamy parafian do uczestniczenia w rekolekcjach transmitowanych przez środki masowego przekazu.

5. Jutro ODPUST ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA, któremu jest poświęcony dolny kościół. Msze święte odpustowe jutro o godz.: 7.00; 7.45; 9.00 i 18.00 w górnym kościele, do którego przeniesiemy relikwie Apostoła.

6. Msza święta dla Żywego Różańca w środę o godz. 16.00 w górnym kościele.

7. W pierwszy piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej okazja do spowiedzi. Dodatkowa msza święta o godz. 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa świata po mszy świętej o godz. 7.30. Do tej modlitwy wzywała Matka Boża w Fatimie.

9. W pierwszą sobotę przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Księża udadzą się tylko do tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni telefonicznie.

10. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie naszych siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii.

11. W tym roku pracownicy parafii nie będą roznosić po domach opłatka. Po każdej niedzielnej mszy świętej można opłatek nabyć u kościelnego lub organisty pod chórem.

12. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać w małe świece w cenie (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

13. Kancelaria parafialna jest otwarta, ale prosimy przychodzić w naprawdę ważnych sprawach, takich jak śluby, chrzty czy pogrzeby.

14. Żeby zwiększyć powierzchnię i umożliwić większej ilości wiernych udział we mszy świętej niedzielnej, transmitujemy Eucharystię do dolnego kościoła, gdzie może przebywać 30 osób. Kapłan udzieli Komunii świętej w dolnym kościele.

15. Prosimy o zachowywanie odległości pomiędzy uczestnikami nabożeństwa, dezynfekowanie rąk i zakrywanie ust i nosa maseczką lub przyłbicą.

16. Msze święte o godz. 9.30; 11.00 i 12.15 są transmitowane w Internecie na kanale YouTube naszej parafii. Wiernych korzystających z dyspensy biskupa i pozostających w domach zachęcamy do uczestnictwa we mszy świętej transmitowanej z naszego kościoła.

17. Bardzo dziękujemy za przekazane na konto parafii (nr: 82 1440 1026 0000 0000 0033 8435) ofiary na jej utrzymanie (pensje pracowników i rachunki, m.in. za ogrzewanie wszystkich obiektów parafialnych) oraz na pomoc naszym rodzinom w Aleppo w Syrii. Serdeczne „Bóg zapłać!”

18. Zachęcamy do lektury „Echa Parafii” i „Gościa Niedzielnego”.

19. Wszystkim parafianom, także tym, którzy pozostali w domach, życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.