Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Diecezjalny Zjazd Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis rozpocznie się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza biskupa i księży kapelanów Semper Fidelis dzisiaj o godz. 16.00. Nasz oddział parafialny KSM Semper Fidelis obchodzi jubileusz 25-lecie istnienia. Dziękuję wszystkim braciom z Semper Fidelis za ćwierć wieku ofiarnej służby na rzecz archidiecezji gdańskiej i naszej parafii. Rodziny braci i parafian zapraszamy na dzisiejszą uroczystość.

3. Msza święta z modlitwami o zdrowie duszy i ciała dzisiaj o godz. 19.00 w dolnym kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

4. Kończy się karnawał. W środę rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czas umartwienia i nawrócenia.

5. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ msze święte o godz.: 6.30; 7.30; 9.00; 10.00; 16.00; 17.00; 18.00 i 19.00. W czasie posypania głowy popiołem usłyszymy słowa wezwania do nawrócenia Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię oraz przypomnienie Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz. Każdy, kto ma w sobie ducha pokuty, może przystąpić do posypania głowy popiołem. Środa Popielcowa jest dniem ścisłego postu.

6. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz.: 8.00 (po porannej mszy świętej) i 18.00, a dla młodzieży i później wracających z pracy o godz. 19.30 w dolnym kościele.

7. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. profesor Adam Romejko. Ze względu na osoby starsze, które nie mogą wieczorem przyjść na nabożeństwo, także po sumie o godz. 9.30 odśpiewamy jedną część Gorzkich Żali, ale bez kazania pasyjnego. Jednak wszystkich zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po południu.

8. Bracia Św. Andrzeja Boboli zapraszają mężczyzn na kolejne spotkanie, którego tytuł to: „Co tak naprawdę dał ci chrzest święty?” Rozpoczniemy w czwartek o godz. 19.30 w „Katoliku” modlitwą, a następnie będzie film i dyskusja.

9. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 9.00 w dolnym kościele.

10. Parafia organizuje w terminie 14-21 października 2020 roku samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii i Francji. W programie sanktuaria w Montserrat i Lourdes, a także m.in. Barcelona, Saragossa i Andora. Koszt – 3.690 PLN. Ze względu na rosnącą z upływem czasu cenę biletów lotniczych, chętnych prosimy o szybkie decyzje. Spotkanie organizacyjne i zapisy w czwartek o godz. 19.00 w Sali szkoły katolickiej.

11. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, dlatego po mszy świętej można do puszek złożyć ofiarę, którą przeznaczamy na utrzymanie siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii.

12. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Echa Parafii”!

13. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo na ostatnie dni przed wielkim postem!