Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

1. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas kolekty inwestycyjnej.

2. W Dniu Papieskim w całym kraju jest przeprowadzana zbiórka pieniężna na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera poprzez stypendia naukowe uzdolnioną, a pochodzącą z ubogich rejonów Polski, młodzież. Po mszach świętych nasza młodzież Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II przeprowadzi kwestę na ten cel.

3. Gdyńskie uroczystości Dnia Papieskiego rozpoczną się dzisiaj o godz. 16.30 przy Urzędzie Miasta, skąd wyruszy do gdyńskiej kolegiaty procesja różańcowa.

4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się dziesiątką różańca na zakończenie mszy świętej.

5. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

6. Jutro w dniu Święta Edukacji Narodowej modlitwę różańcową ofiarujemy w intencji nauczycieli obłuskich szkół.

7. Zapraszamy małżeństwa, które obchodzą swoje rocznice lub jubileusze, na mszę świętą w ich intencji w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele.

8. Grupa św. Jana Pawła II spotyka się w środę o 19.00 w sali w kościele. Tematem adhortacja o Słowie Bożym papieża Benedykta XVI.

9. Oaza Młodzieży spotyka się w piątek o godz. 18.00 w budynku szkoły.

10. Próba scholii dziecięcej wyjątkowo w niedzielę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

11. Wspólnota „Wiara i Światło” zaprasza na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele. Po nabożeństwie spotkanie w szkole katolickiej.

12. Przypominamy i zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach, które odprawiamy w naszym kościele:
– w poniedziałki na godz. 17.30 – modlitwy Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym za dusze w czyśćcu cierpiące,
– we wtorki po wieczornej mszy świętej - nabożeństwo ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona rodzin, mężczyzn i ludzi pracy.
– w środy po wieczornej mszy świętej – nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, której powierzamy sprawy naszej parafii, rodzin i osobiste.
– w czwartki po wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu - modlitwy ku czci patrona naszej parafii św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i naszej parafii.
– w piątki o godz. 17.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

13. W  przyszłą niedzielę odbędzie się piesza XXVI Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Początek o godz. 9.00 przy pomniku Ofiar Grudnia ’70 w Gdyni, a zakończenie mszą świętą w intencji gdyńskiego świata pracy w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni Babich Dołach o godz. 12.15. Niech oręduje za nami bł. ks. Jerzy Popiełuszko, którego relikwie będą nam towarzyszyły w pielgrzymiej drodze.

14. Tegoroczny Festiwal GDYNIA CLASSICA jest poświęcony Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi (1756-1791). Zapraszamy na koncert, podczas którego wystąpią prof. Roman Perucki (organy) oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilli. W programie: „Missa brevis C-dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta i „Symfonia organowa” Charlesa Marie Widora. Początek koncertu w naszym kościele we wtorek o godz. 19.00. Wejście dla parafian bezpłatne na hasło: „Parafia Boboli”. Serdecznie zapraszamy!

15. Wzywając wstawiennictwa św. Jana Pawła II odmówmy dziesiątkę różańca w intencji nauczycieli i pracowników szkół.