Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

1. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00 oraz dla młodzieży i później wracających z pracy o godz. 19.30.

3. W tegorocznym Wielkim Poście nie będzie rekolekcji parafialnych dla dorosłych, ponieważ w dniach od 1 do 8 października 2023 roku odbędą się MISJE ŚWIĘTE. 

4. REKOLEKCJE DLA DZIECI od czwartku do soboty w następującym porządku:
a/ czwartek
– godz. 9.00 – spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas V – VIII,
– godz. 11.00 – spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas I – IV
b/ piątek
– godz. 9.00 – spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas V – VIII,
– godz. 11.00 – spotkanie rekolekcyjne dla uczniów klas I – IV
– godz. 16.30 – spowiedź święta
– godz. 17.00 – Droga Krzyżowa
c/ sobota
- godz. 10.00 – msza święta dla wszystkich uczniów. 

5. Dzieci i młodzież ze szkół Obłuża będą miały dwa dni wolne od zajęć dydaktycznych (czwartek i piątek). Nauczyciele przyprowadzą dzieci ze szkoły do kościoła i po nauce rekolekcyjnej odprowadzą do szkoły. Prosimy rodziców o opiekę nad dziećmi w sobotę. W tym tygodniu nie będzie katechez dla dzieci przed Pierwszą Komunią świętą.

6. Próba scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 10.00 w dolnym kościele.

7. Formacja rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i spotkanie z fotografem w piątek od godz. 19.00 w szkole katolickiej.

8. Arcybiskup Metropolita Gdański zaprasza mieszkańców Gdyni na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Początek w piątek o godz. 18.00 przy bazylice morskiej.

9. Gdyńskie Obchody 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II rozpoczną się w Niedzielę Palmową o godz. 13.00 na placu przy Bazylice Morskiej (ul. Świętojańska). Zapraszamy mieszkańców, którym droga jest osoba naszego Papieża!

10. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca, dlatego po mszy świętej można do puszek złożyć ofiarę, którą przeznaczamy na utrzymanie siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii.

11. Od dzisiaj do skarbony ustawionej przy filarze od strony chrzcielnicy można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

12. Zachęcamy do czytania „Echa Parafii” i „Gościa Niedzielnego”.

13. Na czas słuchania Słowa Bożego i doświadczenia Bożego miłosierdzia niech nam Bóg błogosławi i zachowa w zdrowiu duszy i ciała!