Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XII Niedziela zwykła – 23.06.2019

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała, a więc: wspólnotom Żywego Różańca, Radości Paschalnej, Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis”, Oazie Rodzin Ruchu „Światło-Życie” i parafianom, którzy przygotowali ołtarze, zakupili kwiaty do ołtarzy, przywieźli brzózki, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim i feretrony, służbie liturgicznej ołtarza, dziewczynkom prószącym kwiatki, chórom parafialnym „Cantus” i „Sine Nomine”, orkiestrze, organistom i kościelnym. Przygotowujących ołtarze, niosących chorągwie, sztandary, feretrony i baldachim zapraszamy na kawę do auli w szkole katolickiej w czwartek po procesji.

2. Procesja eucharystyczna wokół kościoła wraz z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa w oktawie Bożego Ciała po wieczornej mszy świętej, natomiast dzisiaj po sumie o godz. 9.30.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa od piątku do niedzieli włącznie o godz. 17.30.

4. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w czwartek o godz. 15.00.

5. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA i światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze święte w naszym kościele o godz.: 6.30, 7.30 i 18.00. Po mszy świętej o godz. 18.00 kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej) wyruszy gdyńska procesja wynagradzająca do kościoła OO. Jezuitów. Zachęcamy do udziału w tej formie pokuty i zadośćuczynienia za grzechy swoje i mieszkańców naszego miasta. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązują przepisy postne.

6. W sobotę Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.30; 7.30; i 18.00.

7. Msza święta w intencji zdrowia duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi świętej.

8. W czasie wakacji spowiedzi słuchamy kwadrans przed każdą mszą święta oraz w każdy czwartek wieczorem od godz. 18.30 do godz. 20.00.

9. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź stosownym dekretem odwołał z dniem 1 lipca 2019 roku z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Dariusza Skrzypkowskiego, któremu dziękujemy za posługę kapłańską w naszej wspólnocie. Swoją wdzięczność wobec niego będziemy mogli wyrazić w czasie mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź ustanowił z dniem 1 lipca 2019 roku wikariuszem naszej parafii ks. Piotra Daszkiewicza, któremu życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Andrzeja Boboli, naszego patrona.

10. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie „naszych” siedmiu rodzin w Aleppo w Syrii.

11. Zachęcamy wszystkich gdynian do wsparcia w ramach budżetu obywatelskiego projektu odnowienia pomnika harcerzy rozstrzelanych 80 lat temu na Obłużu i pochowanych na naszym cmentarzu (projekt nr 20). Przy stoliku na placu przed kościołem będzie można oddać głos na ten projekt.

12. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Gość Niedzielny” oraz nowego numeru „Echa Parafii”.

13. Po mszach świętych będzie można pomóc finansowo w wyjeździe wolontariuszy, tj. młodych ludzi z Polski, którzy będą wraz z Siostrami Misjonarkami (Słudzy Ewangelii i Miłosierdzia Bożego) pomagać w dzielnicy nędzy w stolicy Peru Limie.

14. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i dobrego wypoczynku, a Wam wszystkim pięknego, błogosławionego tygodnia.