Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017

1. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę modlimy się dziesiątką różańca na zakończenie mszy świętej.

2. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorki i czwartk o godz. 17.00.

3. Próba scholii dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w szkole katolickiej.

4. Wspólnota „Wiara i Światło” zaprasza na mszę świętą dzisiaj o godz. 15.00 w kościele. Po nabożeństwie spotkanie w szkole katolickiej. 

5. W przyszłą niedzielę, 22 października 2017 roku, odbędzie się piesza XXIV Gdyńska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Początek o godz. 9.00 przy pomniku Ofiar Grudnia ’70  w Gdyni, a zakończenie mszą świętą w intencji gdyńskiego świata pracy w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Gdyni Babich Dołach o godz. 12.15. Zachęcamy do udziału wszystkich pracujących oraz tych, którzy utracili pracę i jej poszukują. Niech oręduje za nami bł. ks. Jerzy Popiełuszko, którego relikwie będą nam towarzyszyły w pielgrzymiej drodze.

6. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna posługę ks. diakon Paweł Dobry, którego witamy i życzymy opieki św. Andrzeja Boboli.

7. Od przyszłej niedzieli przy stoliku pod chórem oraz w kancelarii parafialnej i można składać ofiary na wypominki zwykłe, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. Tam też można zamawiać tzw. WYPOMINKI ROCZNE, które będziemy odmawiać niedzielę o godz. 9.15 i w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca podczas różańca o godz. 18.30. Prosimy w wypominkach rocznych wspominać tylko najbliższych, czyli współmałżonków czy rodziców, a w wypominkach zwykłych także dalszych krewnych czy znajomych. Kartki na wypominki zwykłe i roczne można znaleźć po chórem kościoła.

8. Kolejny koncert w ramach Festiwalu „Gdynia Classica Nova” odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w naszym kościele. W wykonaniu prof. Romana Peruckiego, dyrektora Polskiej Filharmonii Batyckiej w Gdańsku, usłyszymy m.in. utwory Charlesa Widora i Jana Sebastiana Bacha. Organizatorzy będą rozprowadzać bilety w cenie 5 złotych.

9. Dzisiaj po mszy świętej jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zbiórka ta jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na apel Konferencji Episkopatu Meksyku. „Bóg zapłać” za pomoc okazywaną potrzebującym!

10. Wzywając wstawiennictwa Matki Bożej Fatimskiej odmówmy dziesiątkę różańca.