Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

II Niedziela Adwentu – 08.12.2019

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę podczas kolekty inwestycyjnej. W ostatnim czasie zostały zamontowane nowe meble w dolnej zakrystii i w ten sposób także ta przestrzeń została dostosowana do odnowionego dolnego kościoła.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00 do godz. 6.45. Otwierajmy serca przed Jezusem ukrytym w Eucharystii!

3. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

4. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” spotyka się na mszy świętej i opłatku w poniedziałek o godz. 18.00.

5. Ostatnie w tym roku spotkanie Grupy św. Jana Pawła II poświęcone adhortacji papieża Benedykta XVI o Piśmie Świętym w środę o godz. 19.00 na plebanii.

6. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą w czwartek o godz. 15.30. Po nabożeństwie spotkanie opłatkowe w auli szkoły katolickiej.

7. Spotkanie redakcji „Echa Parafii” w czwartek o godz. 19.00 w plebanii. Zapraszamy także osoby, które chciałyby współtworzyć gazetkę parafialną.

8. W piątek WIECZÓR FATIMSKI. Po mszy świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 procesja fatimska i msza święta w intencjach fatimskich. Będziemy prosić Matkę Bożą w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy dla niej oddali swoje życie.

9. Mszę świętą w intencji Ojczyzny, w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w piątek, 13 grudnia br., o godz. 18.00 w kościele OO. Redemptorystów w Gdyni. Po mszy świętej modlitwy za tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

10. Lucenaria, czyli nabożeństwo nieszporów wprowadzających w III Niedzielę Adwentu, w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

11.  W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać świece małe (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

12. Przed kościołem przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej „Cisza” z Obłuża (ul. Boisko) sprzedają dekoracje świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych uczestników terapii. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Wigilii dla 100 osób niepełnosprawnych oraz wyjazdu wakacyjnego.

13. Parafialna CARITAS pragnie przed Świętami Bożego Narodzenia wspomóc potrzebujących parafian. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie wystawiony KOSZ OFIARNY, do którego prosimy składać dary na stół świąteczny. Prosimy o wędliny, sery, pieczywo, mąkę, cukier, soki, owoce i słodycze. Można będzie też złożyć dar pieniężny, za który zakupimy żywność. Gdyby ktoś znał takie osoby samotne lub rodziny, które potrzebują pomocy, prosimy zgłosić to w kancelarii parafialnej. Przygotujemy paczki, które rozniesiemy do potrzebujących. Będzie to piękny, świąteczny znak miłości do bliźnich będących w potrzebie.

14. Koncert z cyklu „Wieczory z muzyką organową” odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Gościem naszego cyklu muzycznego będzie Piotr Rojek – profesor wrocławskiej Akademii Muzycznej. W programie m.in. utwory Feliksa Nowowiejskiego oraz improwizacje na tematy pieśni adwentowych. Wstęp wolny. Zapraszamy!

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Gościa niedzielnego”, „Echa Parafii” oraz nowego numeru czasopisma„Galilea”, poświęconego Betlejem.

16. Niech Bóg błogosławi każdy dzień nowego tygodnia!