Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021

1. Nuncjusz Apostolski abp Salvatore Pennacchio dokona w imieniu papieża Franciszka uroczystego nałożenia paliusza metropolicie gdańskiemu, abpowi Tadeuszowi Wojdzie. Uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 w katedrze oliwskiej.

2. Rocznica Pierwszej Komunii świętej dzieci (2020) w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w sobotę od godz. 17.00.

3. Braci z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” zapraszamy na mszę świętą w poniedziałek o godz. 18.00.

4. Msza święta o zdrowie duszy i ciała w najbliższą niedzielę o godz. 19.00 w górnym kościele, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Młodzież klas pierwszych i drugich szkół ponadpodstawowych, która chciałaby w przyszłym roku przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii. Zakładka: Bierzmowanie —> Formularz zgłoszeniowy. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie będzie we wtorek o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy również tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli swoich przygotowań. Można również dołączyć do grupy w messangerze. Informacje u ks. Adama Dzionka.

6. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i średniej do podjęcia służby przy ołtarzu i czytania Słowa Bożego. Kurs ministrancki – przez pięć kolejnych sobót o godz. 10.00 i zakończy się promocją ministrancką. Kurs lektorski, który rozpoczniemy w sobotę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po niedzielnej mszy świętej o godz. 11.00.

7. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej, w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele. Będzie to spotkanie, podczas którego rodzice zadeklarują swoją wolę przygotowywania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców o obecność!

8. Dzisiaj wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzają kalendarze na przyszły rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci.

9. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii. 

10. Polecamy uwadze wiernych nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Echo Parafii”.

11. Proszę o świadectwo przedstawiciela wspólnoty mężczyzn św. Andrzeja.

12. Pokornie prośmy Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień, który rozpoczęliśmy Najświętszą Eucharystią!