Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę podczas kolekty inwestycyjnej. Mamy już organy i konfesjonał w dolnym kościele, w którym odbywają się msze święte i nabożeństwa dla wspólnot i grup duszpasterskich oraz dzieci i młodzieży naszego Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II. Kościół dolny jest teraz w pełni wyposażony, we wszystko, co powinno w świątyni być. Niech wypełnia go chwała Boża i modlitwa wielu!

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00.

3. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

4. Od poniedziałku do środy msze święte o godz. 7.00; 7.45; 9.00; 17.00 i 18.30. W tych dniach miały odbyć się rekolekcje adwentowe, dlatego zachowujemy godziny mszy zgodnie z przyjętymi intencjami mszalnymi.

5. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą wyjątkowo we wtorek o godz. 16.00. Po nabożeństwie spotkanie Opłatkowe w Auli Szkoły Katolickiej.

6. W czwartek WIECZÓR FATIMSKI. Po mszy świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 procesja fatimska i msza święta w intencjach fatimskich. Będziemy prosić Matkę Bożą w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy dla niej oddali swoje życie.

7. Mszę świętą w intencji Ojczyzny, w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, odprawi w czwartek, 13 grudnia br., o godz. 18.00 w kościele OO. Redemptorystów w Gdyni nasz Ksiądz Proboszcz, jako archidiecezjalny duszpasterz ludzi pracy. Po mszy świętej modlitwy za tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

8. Próba scholi dziecięcej i spotkanie opłatkowe w sobotę o godz. 9.00 w szkole katolickiej.

9. Lucenaria, czyli nabożeństwo nieszporów wprowadzających w III Niedzielę Adwentu, w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

10. Wspólnota Wiara i Światło zaprasza na mszę świętą i spotkanie opłatkowe w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w dolnym kościele.

11. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać świece małe (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

12. Przed kościołem przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej „Cisza” z Obłuża (ul. Boisko) sprzedają dekoracje świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych uczestników terapii. Dochody zostaną przeznaczone na organizację Wigilii dla 100 osób niepełnosprawnych oraz wyjazdu wakacyjnego.

13. Caritas przygotował akcję dobroczynną „Tutka Miłosierdzia”. Specjalne papierowe torby można jeszcze odbierać w zakrystii, a wypełnione świątecznymi produktami przekazać do kancelarii parafialnej lub zakrystii w terminie do przyszłej niedzieli włącznie. Paczki rozdamy potrzebującym rodzinom i osobom samotnym oraz część żywności przekażemy centralnym placówkom Caritasu.

14. W niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele ostatni w tym roku koncert cyklu „Wieczory z muzyką organową”. Wystąpią: Chór „Sensus Musicus” pod dyrekcją Tadeusza Formeli oraz organista Karol Hilla. Przebieg koncertu będzie miał nietypowy przebieg, a mianowicie pierwsza część odbędzie się w dolnym kościele, natomiast druga w kościele górnym. Całość koncertu potrwa ok. jednej godziny. Wieczór wypełni muzyka Bacha, Mendelssohna, Gabriela Faure oraz muzyka angielska. Wstęp wolny. Zapraszamy!

PODZIĘKOWANIE
Serdecznie podziękowania mieszkańcom naszej parafii składa ksiądz biskup Kazimierz Wielikosielec OP z diecezji pińskiej na Białorusi, tegoroczny kaznodzieja podczas adwentowych rekolekcji. Dziękując za dar serca Ksiądz Biskup zapewnia o modlitwie za wszystkich, którzy wsparli dzieło odbudowy kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Homlu na Białorusi. Osobom pragnącym dalej wspierać materialnie odbudowę podajemy numer konta, na który można składać ofiary:

BGŻ Biała Podlaska 90 2030 0045 1130 0000 1225 5860

Bóg zapłać za każdą pomoc.