Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021

1. W sobotę, 16 stycznia 2021 roku, zmarł ks. Dominik Ambrosiewicz, wikariusz naszej parafii. W najbliższą sobotę skończyłby 29 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku w Gdańsku Oliwie. Przez pół roku zmagał się z ciężką chorobą nowotworową.

Pogrzeb
odbędzie się w naszym kościele we czwartek; o godz. 10.00 modlitwa różańcowa, a o godz. 11.00 msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, a po niej pochówek w grobowcu kapłańskim przy krzyżu na naszym cmentarzu.

Do środy włącznie różaniec za zmarłego kapłana o godz. 17.30.

Dziękuję wszystkim, którzy modlili się o uzdrowienie naszego księdza. Teraz – proszę – módlcie się o łaskę zbawienia dla niego.

2. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5-9).

3. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego, którą przed rokiem ustanowił papież Franciszek.

4. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa, która pozwala pozostać w domu w niedziele i święta. Należy jednak uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej w telewizji, radiu lub internecie. Niedzielne msze z naszego kościoła na kanale YouTube parafii o godz.: 9.30; 11.00 i 12.15.

5. Kancelaria parafialna jest otwarta, ale prosimy przychodzić w naprawdę ważnych sprawach, takich jak śluby, chrzty czy pogrzeby.

6. Ze względu na epidemię, w tym roku nie ma tradycyjnej kolędy. Zapraszamy do udziału we mszach świętych kolędowych o godz. 18.00, które w naszym kościele odprawiamy za wiernych mieszkających w poszczególnych częściach naszej parafii. Nabożeństwa te są transmitowane na kanale YouTube naszej parafii, zachęcamy więc tych, którzy pozostaną w domach (w kościele może uczestniczyć tylko ograniczona liczba osób), aby łączyli się z nami w modlitwie przez internet. W czasie nabożeństwa kolędowego kapłan pobłogosławi wodę, którą należy przynieść z domu w zamkniętej buteleczce. Dziękujemy za ofiary kolędowe i inne wpłacane na konto parafii lub składane w kościele.

7. W tym tygodniu msze święte kolędowe za mieszkańców następujących ulic:

– 18.01 (poniedziałek): Krawiecka.
– 19.01 (wtorek): Stolarska (nieparzyste).
– 20.01 (środa): Stolarska (parzyste), Białowieska.
– 21.01 (czwartek): Płk. Dąbka (parzyste), Płk. Dąbka 227-235.
– 22.01 (piątek): Płk. Dąbka 237-257. 

8. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Echa Parafii”.

9. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo!