Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXX Niedziela zwykła – 25.10.2020

1. Msza święta z modlitwą o zdrowie duszy i ciała dzisiaj o godz. 19.00 w górnym kościele.

2. Różaniec odmawiamy w czasie nabożeństwa eucharystycznego o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do odmawiania różańca także w domach w gronie rodzinnym.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada br., obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, kiedy to oddajemy cześć wszystkim zbawionym. Msze święte o godz.: 7.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.15; 13.30; 15.00 i 18.00. W tym roku nie będzie mszy świętej na cmentarzu.

4. W poniedziałek, 2 listopada br., przypada DZIEŃ ZADUSZNY. Msze święte za zmarłych wspominanych w wypominkach o godz.: 6.30, 7.30, 10.00, 16.00, 17.00 i 18.00.

5. Do skarbony znajdującej się przy filarze od strony chrzcielnicy można wrzucać WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny za zmarłych wypisanych w wypominkach odprawimy sześć mszy świętych. W tym roku – z racji epidemii – nie przyjmujemy wypominków rocznych, ale wieczory modlitwy za zmarłych w pierwsze poniedziałki miesiąca będą zachowane. Prosimy nie przynosić kartek z wypominkami do kancelarii czy zakrystii, ale wrzucać je do skarbony ustawionej w kościele. Kartki na wypominki zwykłe można znaleźć po chórem i na chórze kościoła. Ofiary prosimy także wrzucać do skarbony.

6. Pamiętajmy, żeby wyjazdy „na groby” i odwiedziny cmentarzy rozłożyć w czasie, aby nie przebywać w dużych skupiskach ludzi. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę.

7.  Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii. „Bóg zapłać!” za Waszą wrażliwość!

8. W naszym kościele w czasie nabożeństwa może uczestniczyć 280 osób. Prosimy wykorzystywać całą powierzchnię kościoła z chórem włącznie.

9. W świątyni należy bezwzględnie stosować dezynfekcję rąk, dystans pomiędzy uczestnikami nabożeństwa oraz zakrywać usta i nos, aby chronić innych przed możliwością zakażenia.

10. Osoby chore i starsze oraz ich opiekunowie, a także pracownicy służby zdrowia mogą do 15 listopada 2020 roku korzystać z dyspensy biskupa Jacka Jezierskiego i w niedzielę pozostać w domach. Należy wówczas pobożnie uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio czy internet.

11. W czwartek zmarł ojciec ks. profesora Wojciecha Cichosza śp. Zygmunt Cichosz (l. 80), który wczoraj został pochowany w swojej parafii w Sulęczynie. Ks. Wojciechowi i całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia i naszą modlitwę.

12. Odmówmy dziesiątkę różańca w intencji śp. Zygmunta Cichosza i naszych zmarłych oraz dusz w czyśćcu cierpiących.