Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018

1. Pierwsze w tegorocznym Wielkim Poście Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15. Dla osób starszych, które nie mogą wieczorem przyjść na nabożeństwo, po sumie o godz. 9.30 odśpiewamy jedną część Gorzkich Żali, ale bez kazania pasyjnego.

2. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz.: 8.00 i 18.00, a dla młodzieży i później wracających z pracy o godz. 19.30 w dolnym kościele.

3. Spotkanie nauczycieli religii szkół leżących na terenie parafii w wtorek o godz. 16.30 w plebanii.

4. Oaza Rodzin zaprasza na mszę świętą w intencji małżeństw obchodzących rocznice i jubileusze w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

5. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą w czwartek o godz. 15.00. Po nabożeństwie spotkanie w auli szkoły katolickiej.

6. „Wybierz NAJLEPSZY TOR dla Ciebie i Twoich dzieci” – Drugie spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy  rodziców do udziału w tych katechezach.

7. W tym roku proponujemy inną formę rekolekcji dla młodzieży szkół średnich i studentów, a mianowicie od pierwszej do piątej niedzieli wielkiego postu po wieczornej niedzielnej mszy świętej, czyli od godz. 19.00 do godz. 20.00 konferencja i nabożeństwo. Na zakończenie dwuletniego cyklu konferencji rekolekcyjnych odbędzie się pielgrzymka do Ziemi świętej. Pierwsze spotkanie już dzisiaj!

8. Msza święta z modlitwami o zdrowie duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

9. Nasz Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II informuje rodziców i uczniów o rozpoczynającej się rekrutacji do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2018/2019. Dzień otwarty w najbliższą sobotę w godzinach 9.00-15.00. Gdyński KATOLIK to bezpłatna szkoła o wysokim poziomie kształcenia i wychowania w duchu chrześcijańskim. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie ogłoszeniowej.

10. Informujemy, że parafia w terminie 23-30 sierpnia 2018 roku organizuje dla dzieci ze szkoły podstawowej letnią kolonię we Wdzydzach Kiszewskich. Więcej informacji u ks. Jakuba Zinki. Zapisy po świętach wielkanocnych.

11. Wyjeżdżającym na parafialną pielgrzymkę do Lourdes przypominamy o wpłacie drugiej części zaliczki.

12. Za tydzień przypada ostatnia niedziela miesiąca, zatem zbiórka do puszek na utrzymanie „naszych” siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii.

13.  Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Echa Parafii”!

14. Prośmy Boga, aby pobłogosławił nasze przeżywanie Wielkiego Postu, naszą modlitwę, naukę i pracę.