Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

1. W listopadzie przeżyliśmy REKOLEKCJE MIŁOSIERDZIA, dlatego rekolekcji adwentowych nie będzie. Msze święte odprawimy wg przyjętych intencji. Od poniedziałku do środy msze święte o godz.: 7.00 (roraty); 7.45; 9.00; 17.00 i 18.30. Natomiast od czwartku msze święte o godz. 7.00 (roraty); 7.45 i 18.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00.

3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w górnym kościele.

4. Przypominamy, że spotkanie organizacyjne dla uczestników wyjazdu do Zakopanego odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 19.00 w szkole katolickiej.

5. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki śladami św. Andrzeja Boboli na Białoruś odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w szkole katolickiej. Są jeszcze wolne miejsca.

6. W środę WIECZÓR FATIMSKI. Po mszy świętej o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 procesja fatimska i msza święta w intencjach fatimskich. Będziemy prosić Matkę Bożą w intencji Ojczyzny oraz za tych, którzy dla niej oddali swoje życie.

7. W środę, 13 grudnia br., o godz. 18.00 w kościele OO. Redemptorystów w Gdyni msza święta w intencji Ojczyzny w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

8. Po 65 latach odbędzie się pogrzeb trzech komandorów Marynarki Wojennej: Zbigniewa Przybyszewskiego, Stanisława Mieszkowskiego i Jerzego Staniewicza, skazanych na karę śmierci przez komunistyczny sąd i straconych w więzieniu mokotowskim w Warszawie. Ich szczątki odnalazł prof. Krzysztof Szwagrzyk z IPN na tzw. łączce wojskowego cmentarza na Powązkach. Msza święta pogrzebowa z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i najwyższych władz w sobotę o godz. 10.00 w kościele garnizonowym na Oksywiu. Po niej przemarsz na cmentarz wojskowy na Oksywiu, gdzie będzie miał miejsce pogrzeb bohaterów.

9. Próba scholi dziecięcej w sobotę o godz. 10.00 w szkole katolickiej.

10. Lucenaria, czyli nabożeństwo nieszporów wprowadzających w III Niedzielę Adwentu, w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

11. W niedzielę, 17 grudnia 2016 roku, o godz. 6.00 przy pomniku Ofiar Grudnia ’70 (Al. Solidarności) apel poległych. Modlitwę za pomordowanych w 1970 roku w Gdyni poprowadzi abp Sławoj Leszek Głódź. O godz. 16.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni za ofiary grudniowej zbrodni zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Zakończenie obchodów Grudnia ’70 o  godz. 18.15 pod Gdyńskimi Krzyżami przy Urzędzie Miasta Gdyni, gdzie będzie miał miejsce apel poległych i modlitwa za pomordowanych. Pamiętajmy o poległych 47 lat temu na ulicach Gdyni!

12. Kolejny „Wieczór z muzyką organową” dzisiaj od godz. 19.00. Gościem cyklu będzie warszawski organista Jan Szypowski. W jego interpretacji usłyszymy m.in. „Sonatę” Juliusa Reubke opartą na słowach psalmu 94 oraz utwory z muzyki polskiej. Wstęp wolny. Gorąco zachęcamy do wieczornego spaceru i udziału w koncercie!

13. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać świece małe (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

14. Dzisiaj w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzimy XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

15. Przed kościołem przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej „Cisza”  z Obłuża (ul. Boisko) sprzedają dekoracje świąteczne wykonane przez niepełnosprawnych uczestników terapii. Dochody zostaną przeznaczone na organizację Wigilii dla 100 osób niepełnosprawnych oraz wyjazdu wakacyjnego.

16. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.

17. Caritas przygotował akcję dobroczynną „Tutka Miłosierdzia”. Specjalne papierowe torby można jeszcze odbierać w zakrystii, a wypełnione świątecznymi produktami przekazać do kancelarii parafialnej lub zakrystii w terminie do przyszłej niedzieli włącznie. Paczki rozdamy potrzebującym rodzinom i osobom samotnym oraz część żywności przekażemy centralnym placówkom Caritasu.

18. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki z planem tegorocznych wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Prosimy wziąć plan kolędy do domu, a także rozdać sąsiadom i znajomym z parafii.