Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

III Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018

1. Msza święta dla Wspólnoty „Wiara i Światło” dzisiaj o godz. 15.00 w dolnym kościele.

2. W naszej archidiecezji przez cały rok trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, codziennie w innej parafii. Jutro, w Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej, adoracja przypada w naszym kościele. Dlatego wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 7.30 i adoracja do godz. 10.00 oraz od godz. 15.00, kiedy odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia do godz. 18.00. Pośród codziennego zabiegania zapraszamy na chwilę modlitwy i spotkanie z Jezusem.

3. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na spotkanie w szkole katolickiej w poniedziałek po wieczornej mszy świętej.

4. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w czwartek o godz. 15.00.

5. Msza święta w intencji zdrowia duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w dolnym kościele. Od godz. 18.00 możliwość spowiedzi świętej.

6. Wszystkim wyjeżdżającym na parafialną pielgrzymkę na Białoruś z racji 80-lecia parafii przypominamy, że zbiórka w sobotę o godz. 4.45 na parkingu przed kościołem, skąd wyruszy pielgrzymka.

7. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w terminie 5-13 sierpnia 2018 roku. Dokładny plan wyjazdu znajduje się w „Echu Parafii” i na stronie internetowej parafii. Więcej informacji i zapisy u ks. Jakuba Zinki.

8. Parafia w terminie 23-30 sierpnia 2018 roku organizuje letnie kolonie dla dzieci we Wdzydzach Kiszewskich. Koszt 920 zł. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej i u ks. Jakuba Zinki.

9. Spotkanie z krawcową w sprawie odbioru alb dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do czwartku po katechezach sakramentalnych.

10. Trwa hospicyjna akcja „Pola Nadziei”, dlatego dzisiaj po mszach świętych wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni zbierają ofiary na rzecz tej jakże potrzebnej mieszkańcom naszego miasta placówki.

11. Przy wyjściu z kościoła w cenie 5 złotych można nabyć specjalnie przygotowane zdjęcie tegorocznego Grobu Pańskiego.

12. Jako parafia włączyliśmy się w prowadzoną przez Caritas Polska akcję „Rodzina Rodzinie”. Za tydzień, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, będzie można do puszek składać pieniądze na ten cel.

13. Polecamy tygodniki „Echo Parafii” i „Gość Niedzielny”, w którym nowa adhortacja papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”!

14. Niech Jezus zmartwychwstały obdarzy nas darem pokoju i błogosławieństwa.