Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018

1. Dzisiaj na Jasnej Górze spotykają się ludzi pracy z całej Polski. Łączymy się z Księdzem Proboszczem i pielgrzymami z naszej archidiecezji (ponad 400 osób), którzy Matce Najświętszej Jasnogórskiej Królowej Polski zawierzają życiowe sprawy polskich robotników.

2. Wspólnota „Wiara i Światło” spotyka się na mszy świętej dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

3. Spotkania rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej, w poniedziałek o godz. 18.30. Będzie to spotkanie, podczas którego rodzice zadeklarują swoją wolę przygotowywania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców o obecność! Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w sobotę, 18 maja 2019 roku.

4. W środę o godz. 18.45 w kościele spotkanie młodzieży trzecich klas gimnazjalnych, która będzie w tym roku przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy naszych parafian bez względu na to, do której szkoły uczęszczają.

5. Zapraszamy małżeństwa, które obchodzą swoje rocznice lub jubileusze, na mszę świętą w ich intencji w środę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

6. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą i spotkanie w czwartek o godz. 15.30.

7. Próba scholi dziecięcej „Pueri Cantores” w sobotę o godz. 9.00 w dolnym kościele.

8. Oaza Dzieci Bożych „Armia Pana” wraca po wakacjach. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do udziału w spotkaniach. Najbliższe w sobotę o godz. 10.00 w budynku szkoły.

9. W ramach drugiej części rekolekcji „Od Nazaretu do Jerozolimy” zapraszamy na mszę świętą i konferencję pt. „Betlejem” w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele.

10. Są jeszcze wolne miejsca w „Szkole Rodzica”. Jest to propozycja skierowana do rodziców, którzy chcą pogłębić swoje relacje z dziećmi. Zapisy w kancelarii lub po mszy świętej w zakrystii.

11. Dzieci, które były na letnich koloniach we Wdzydzach, zapraszamy do zakrystii po odbiór zdjęć.

12. W ramach tzw. stałego konfesjonału każdy kapłan jeden dzień w tygodniu spowiada od godz. 17.00. I tak:
– w poniedziałki – ks. Rafał Sarama
– we wtorki – ks. Krzysztof Czabaj
– w środy – ks. Dariusz Skrzypkowski
– w czwartki – ks. proboszcz Sławomir Decowski
– w piątki – ks. Maciej Rychert
– w soboty – ks. Adam Romejko

13. Prosimy zwracać uwagę, w którym konfesjonale kapłan spowiada. Znakiem obecności księdza jest zapalona zielona lampka. Zachęcamy, żeby przychodzić do kościoła na tyle wcześniej, aby móc spokojnie przygotować się do sakramentu pokuty i nie łączyć go z uczestnictwem we mszy świętej.

14. Polecamy lekturę najnowszego numeru czasopisma „Galilea” wydawanego przez Gdyńską Szkołę Biblijną, przybliżający w przystępny sposób temat przebaczenia w Piśmie świętym. Do nabycia w sklepiku parafialnym w cenie 7,5 zł.

15. Za tydzień po mszach świętych wolontariusze z Gdyńskiego Hospicjum im. Św. Wawrzyńca będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok. Wspomagamy hospicjum, bo wszyscy wiemy, jak bardzo jest ono potrzebne mieszkańcom naszego miasta.

16. Polecamy uwadze wiernych nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Echo Parafii”.

17. Pokornie prośmy Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień, który rozpoczęliśmy Najświętszą Eucharystią!