Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

2. Grupa Męska Św. Andrzeja Boboli zaprasza mężczyzn na ostatnie w tym roku formacyjnym spotkanie wyjątkowo w środę  o godz. 20.00 w szkole katolickiej (wejście od krzyża).

3. Osobom, które po rekolekcjach wielkopostnych „Od Nazaretu do Jerozolimy” zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi świętej, przypominamy o spotkaniu organizacyjnym w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Na spotkaniu należy wpłacić 500 zł zaliczki.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na letnie kolonie do Wdzydz Kiszewskich odbędzie się w środę o godz. 19.00 w górnym kościele. Prosimy o wpłatę całości kwoty za wyjazd. Jednocześnie informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

5. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź stosownymi dekretami odwołał z dniem 1 lipca 2018 roku z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Jakuba Zinkę, ks. Marcina Skoczka i ks. Tomasza Szalę. Księżom dziękujemy za kilkuletnią posługę kapłańską w naszej wspólnocie. Swoją wdzięczność wobec nich będziemy mogli wyrazić w czasie mszy świętej w piątek o godz. 18.00.

6. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź ustanowił z dniem 1 lipca 2018 roku wikariuszami naszej parafii ks. Macieja Rycherta i ks. Rafała Saramę oraz skierował w charakterze pomocy duszpasterskiej ks. dr hab. Adama Romejkę. Księżom życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Andrzeja Boboli, naszego patrona.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w liturgii Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie „naszych” siedmiu rodzin w Aleppo w Syrii.

9. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Gość Niedzielny” oraz nowego numeru „Echa Parafii”

10. W sobotę rozpoczyna się pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Msza święta posłania pielgrzymów w sobotę o godz. 6.30. Zachęcamy do przekazania spisanych intencji modlitewnych, aby nasi pielgrzymi mogli modlić się za nas wszystkich.

11. W piątek uczniowie kończą kolejny rok szkolny. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom za ich pracę i trud, a dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i dobrego wypoczynku! Błogosławionego tygodnia!