Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021

1. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w kościele lub poprzez transmisję internetową w pogrzebie wikariusza naszej parafii śp. ks. Dominika Ambrosiewicza (1992-2021), którego ciało zostało złożone w grobowcu kapłańskim przy krzyżu na naszym cmentarzu. Pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach!

2. Dziękujmy wszystkim, którzy uczestniczyli we mszach świętych kolędowych. Niektórzy z Was byli w kościele, inni korzystali z transmisji internetowej. Dziękujemy za ofiary kolędowe i inne wpłacane na konto parafii lub składane w kościele. Niech Bóg błogosławi Wasze domostwa i zachowa od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała!

3. Msza święta w intencji zdrowia duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w górnym kościele.

4. Nadal obowiązuje dyspensa biskupa, która pozwala pozostać w domu w niedziele i święta. Należy jednak uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej w telewizji, radiu lub internecie. Niedzielne msze z naszego kościoła na kanale YouTube parafii o godz.: 9.30; 11.00 i 12.15.

5. Kancelaria parafialna jest otwarta, ale prosimy przychodzić w naprawdę ważnych sprawach, takich jak śluby, chrzty czy pogrzeby.

6. Przed miesiącem miało miejsce w Chorwacji trzęsienie ziemi, które pozbawiło dachu nad głową wiele tysięcy ludzi. Po mszy świętej w ramach solidarności z Chorwacją można wesprzeć poszkodowanych poprzez złożenie ofiary do skarbonki. Bóg zapłać!

7. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Echa Parafii”, w którym m.in. biogram śp. ks. Dominika Ambrosiewicza, z którego odmówmy teraz modlitwę. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek… Dobry Jezu…