Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2021

1. Witamy wszystkich gości, którzy przybyli nad morze, aby tutaj spędzić swój urlop czy wakacje. Życzymy dobrej pogody i miłego wypoczynku.

2. Jutro wieczór modlitwy za zmarłych. Po wieczornej mszy świętej odmówimy różaniec za zmarłych, a następnie o 19.15 rozpocznie się msza święta żałobna za zmarłych w lipcu parafian. Zapraszamy szczególnie rodziny i sąsiadów ostatnio zmarłych naszych parafian.

3. Spotkanie i modlitwy Żywego Różańca w środę od godz. 17.00.

4. W pierwszy piątek Święto Przemienienia Pańskiego.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek po wieczornej mszy świętej Godzina święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

6. W pierwszy piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. O godz. 16.30 dodatkowa msza święta, a następnie o godz. 18.00 wieczorna msza święta z modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W pierwszą sobotę natomiast oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Msza święta wotywna o godz. 7.30. Po niej pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Matka Boża objawiająca się w Fatimie żądała, aby odprawiać pięć pierwszych sobót miesiąca poprzez sakrament pokuty, udział we mszy świętej, komunię świętą i różaniec z rozważaniami poszczególnych tajemnic. Bądźmy zatem posłuszni wezwaniu Matki Bożej płynącemu z Fatimy!

8. Zapraszamy wszystkich na kolejny w tym roku koncert z cyklu „Wieczory z muzyką organową”, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Gościem naszego cyklu będzie młody, ale posiadający w swoim dorobku pierwsze sukcesy konkursowe, organista Józef Lach. W jego interpretacji usłyszymy utwory J. S. Bacha, J. Brahmsa oraz utwory neoromantyczne, nawiązujące do stylu symfonicznego. Zapowiada się piękny muzyczny wieczór. Zapraszamy!

9. Za tydzień kolekta inwestycyjna na pokrycie kosztów iluminacji witraża na głównym wejściem do kościoła.

10. Polecamy prasę katolicką, a więc nowy numer tygodnika „Gość Niedzielny” oraz nasze „Echo Parafii”. 

11. Wszystkim Wam, Siostry i Bracia, życzymy spokojnego i błogosławionego tygodnia modlitwy, wypoczynku i pracy!