Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017

1. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

2. Spotkanie rodziców Służby Liturgicznej, tzn. ministrantów i lektorów, w poniedziałek po wieczornej mszy świętej w szkole katolickiej.

3. Grupa św. Andrzeja zaprasza mężczyzn na spotkanie z Panem Jezusem i wspólną adorację w poniedziałek o godz. 20.00 w górnym kościele. 

4. Wspólnota Uwielbienia zaprasza na mszę świętą rozpoczynającą rok formacyjny we wtorek o godz. 19.00 w kościele. 

5. W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie obchodzimy kolejny Wieczór Fatimski. W środę po mszy świętej o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. O godz. 20.00 procesja fatimska, następnie msza święta w intencjach fatimskich i Apel Jasnogórski. Nabożeństwo odprawi i homilię wygłosi ojciec duchowny gdańskiego seminarium Duchownego ks. kanonik dr Jan Uchwat.

6. Msza święta i spotkanie Klubu Seniora w czwartek o godz. 15.00.

7. Pierwsze spotkanie Szkoły Rodzica w czwartek o godz. 18.00 w salce na chórze.

8. Wspólnota „Wiara i Światło” spotyka się na mszy świętej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele.

9. Spotkania rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które będą przygotowywać się do Pierwszej Komunii świętej, w przyszły poniedziałek, 18 września 2017 roku, o godz. 18.30 w kościele. Będzie to spotkanie, podczas którego rodzice zadeklarują swoją wolę przygotowywania dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Prosimy rodziców o obecność!

10. Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w sobotę, 19 maja 2017 roku.

11. Spotkanie młodzieży trzecich klas gimnazjalnych, która będzie w tym roku przygotowywać się do sakramentu bierzmowania we wtorek, 19 września 2017 roku, o godz. 18.45 w kościele. Zapraszamy naszych parafian bez względu na to, do której szkoły uczęszczają.

12. W ramach tzw. stałego konfesjonału każdy kapłan jeden dzień w tygodniu spowiada od godz. 17.00. I tak:
– w poniedziałki – ks. Dariusz Skrzypkowski
– we wtorki – ks. Jakub Zinka
– w środy – ks. Marcin Skoczek
– w czwartki – ks. proboszcz Sławomir Decowski
– w piątki – ks. Tomasz Szala
– w soboty – ks. Krzysztof Czabaj

13. Prosimy zwracać uwagę, w którym konfesjonale kapłan spowiada. Znakiem obecności księdza jest zapalona zielona lampka. Zachęcamy, żeby przychodzić do kościoła na tyle wcześniej, aby móc spokojnie przygotować się do sakramentu pokuty i nie łączyć go z uczestnictwem we mszy świętej.

14. W przyszłą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze spotykają się ludzi pracy z całej Polski. Wyjazdy organizują komisje NSZZ „Solidarność” poszczególnych przedsiębiorstw i zakładów pracy. Matce Najświętszej Jasnogórskiej Królowej Polski będziemy zawierzać życiowe problemy polskich robotników, przede wszystkim stoczniowców, portowców, kolejarzy, pocztowców i przedstawicieli innych zawodów.

15. Dzieci, które były na letnich koloniach we Wdzydzach, zapraszamy do zakrystii po odbiór zdjęć.

16. Pokornie prośmy Boga o błogosławieństwo na nowy tydzień, który rozpoczęliśmy Najświętszą Eucharystią!