Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny, podczas którego na nowo będziemy przeżywać tajemnice naszego zbawienia objawione nam w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym.

2. RORATY, czyli adwentowa msza święta o Najświętszej Maryi Pannie, w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 6.30, a druga msza święta będzie przesunięta na godz. 7.45. Zatem msze święte w dni powszednie Adwentu o godz.: 7.00 (roraty); 7.45 i 18.00. Prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o udział swoich dzieci w tym szczególnym nabożeństwie. Jednocześnie dzieciom i młodzieży przypominamy, że wcześniejsze wstawanie musi łączyć się z wcześniejszym też pójściem na spoczynek.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00 do godz. 6.45. Jest to zaproszenie do adwentowego czuwania z Jezusem, który przychodzi, aby nas zbawić.

4. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE dla dorosłych, które prowadzi biskup Kazimierz Wielikosielec. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź we wtorek od godz. 8.00 do 10.00 i od godz. 17.00 do godz. 19.00.

5. Jutro też wieczór modlitwy za zmarłych. O godz. 19.15 msza święta wspólna za zmarłych we październiku parafian i dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Spotkanie i modlitwy Żywego Różańca w środę od godziny 17.00 w kościele.

7. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą w czwartek o godz. 15.30. Po nabożeństwie spotkanie w auli szkoły katolickiej.

8. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz.: 7.00; 7.45; 10.00 i 18.00. Natomiast o godz. 12.00 nabożeństwo Godzina Łaski, które jest odprawiane jeden raz w roku, właśnie w południe Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

9. Lucenaria, czyli nabożeństwo nieszporów wprowadzających w II Niedzielę Adwentu, w najbliższą sobotę o godz. 17.00.

10. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać w małe świece w cenie (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

11. Parafialny Zespół Charytatywny Caritas zaprasza  do akcji „Tutka Charytatywna”. Pragniemy przekazać parafianom papierowe torby na żywność. Prosimy wypełnić torbę świątecznymi produktami żywnościowymi o odpowiednio długim terminie ważności  i przekazać ją z powrotem do parafii w terminie do niedzieli, 16 grudnia br. Tak przygotowane i gotowe paczki rozdamy potrzebującym rodzinom i osobom samotnym.

12. Zachęcamy do lektury „Echa Parafii” i „Gościa Niedzielnego”.

13. W piątek Ksiądz Biskup dokonał wprowadzenia do dolnego kościoła relikwii św. Andrzeja Apostoła, które będzie można uczcić przez ucałowanie po każdej dzisiejszej mszy świętej. Zostały też poświęcone organy i konfesjonał. Niech służą chwale Bożej i pożytkowi wiernych!

14. Przed nami bardzo intensywny pierwszy tydzień Adwentu, zatem niech Pan Bóg swoim błogosławieństwem umacnia nasze adwentowe postanowienia!