Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

V Niedziela Wielkanocna – 14.05.2017

1. Wczoraj obchodziliśmy 100. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie (13 maja 1917). Dziękujemy wszystkim licznie zgromadzonym na wieczornym nabożeństwie. Zawierzyliśmy parafię i mieszkańców Obłuża opiece Matki Boskiej Fatimskiej. Zachęcamy do udziału w codziennej majowej modlitwie ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa  majowe  o godz. 17.30 i o godz. 20.30. Wieczorne nabożeństwa kończymy Apelem Jasnogórskim.

2. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w poniedziałek po wieczornej mszy świętej w szkole katolickiej.

3. Braci z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” zapraszamy na mszę świętą w poniedziałek o godz. 18.00 i spotkanie w szkole katolickiej. 

4. We wtorek Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msze święte o godz. 6.30; 7.30; 10.00 i 18.00. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi i procesję eucharystyczną wokół kościoła poprowadzi ks. prałat prof. dr hab. Anastazy Nadolny z Pelplina. Prosimy o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów. Każdy, kto w dniu odpustu parafialnego w naszym kościele przyjmie komunię świętą i odmówi dowolną modlitwę w intencji Ojca  świętego może zyskać odpust zupełny.

5. Przy wyjściu z kościoła młodzież rozprowadza modlitewnik do św. Andrzeja Boboli. Cena – 20 złotych. Dochód przeznaczony na rekolekcje dla młodzieży.

6. Uroczystość przyjęcia dzieci do Pierwszej Komunii świętej w sobotę o godz. 10.00 i 12.00. Sakrament pokuty dla dzieci i ich rodziców, chrzestnych i krewnych w piątek od godz. 15.00. Dzieciom i ich rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

7. Rocznica Pierwszej Komunii świętej w niedzielę, 28 maja 2017 roku, o godz. 11.00, a przyszłoroczna Uroczystość Pierwszej Komunii świętej będzie miała miejsce w sobotę, 19 maja 2018 roku.

8. W sklepiku można nabyć „Gość Niedzielny” i „Echo Parafii”.

9. W sobotę o godz. 9.00 w Archikatedrze Oliwskiej abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, udzieli święceń prezbiteratu sześciu diakonom. Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne gościmy kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie  Mariusza Kohnke, którego prosimy o krótkie świadectwo.

10. Niech Bóg, za przyczyną naszego Patrona, św. Andrzeja Boboli, błogosławi nam i wszystkim mieszkańcom Obłuża!