Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

1. Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny, który ma nas uwrażliwić na prawdę, którą podkreślił Sobór Watykański II, że „cały Kościół z natury swej jest misyjny”.

2. Różaniec odmawiamy w czasie nabożeństwa eucharystycznego o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie tych spośród Was, którzy jeszcze na nabożeństwie różańcowym nie byli.

3. Msza święta z modlitwą o zdrowie duszy i ciała w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w górnym kościele. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00.

4. Od dzisiaj przy filarze od strony chrzcielnicy można wrzucać WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny za zmarłych wypisanych w wypominkach odprawimy sześć mszy świętych. W tym roku – racji epidemii – nie przyjmujemy wypominków rocznych, ale wieczory modlitwy za zmarłych w pierwsze poniedziałki miesiąca będą zachowane. Proszę nie przynosić kartek z wypominkami do kancelarii czy zakrystii, ale wrzucać je do skarbony ustawionej w kościele. Kartki na wypominki zwykłe można znaleźć po chórem kościoła.

5. W tym roku w dni powszednie spowiedzi słuchamy w następującym porządku: kwadrans przed porannymi mszami świętymi oraz w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godz. 17.30 do 18.00, a także we czwartki od godz. 18.30 do 20.00 i w piątki i soboty od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy przychodzić na tyle wcześniej, aby spowiednik mógł o godz. 18.00 wyjść do odprawienia mszy świętej.

6. W świątyni należy bezwzględnie stosować dezynfekcję rąk, dystans pomiędzy uczestnikami nabożeństwa oraz zakrywać usta i nos, aby chronić innych przed możliwością zakażenia.

7. Przypominamy, że osoby starsze i obawiające się o zdrowie nadal mogą korzystać z dyspensy biskupa i pozostać w domach. Należy wówczas pobożnie uczestniczyć we mszy świętej transmitowanej przez telewizję, radio czy internet.

8. Odmówmy dziesiątkę różańca w intencji polskich misjonarzy.