Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj  o godz. 17.15.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach rekolekcji „Od Nazaretu do Jerozolimy”. Konferencja pt. „Tabor” dzisiaj o godz. 19.00.

3. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00; dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00 oraz dla młodzieży o godz. 19.30 w dolnym kościele. Za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro wieczór modlitwy za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące. Najpierw po wieczornej mszy świętej, odmówimy różaniec z wypominkami rocznymi, a następnie o godz. 19.15 zostanie odprawiona msza święta wspólna za zmarłych w lutym parafian i dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Członków Klubu Seniora zapraszamy na mszę świętą w czwartek o godz. 15.00. Po nabożeństwie spotkanie w auli szkoły katolickiej.

6. „Wybierz NAJLEPSZY TOR dla Ciebie i Twoich dzieci” – czwarte spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy  rodziców do udziału w tych katechezach.

7. Kościelna Służba Mężczyzn „Semper Fidelis” zaprasza parafian na Drogę Krzyżową brzegiem morza z Oksywia na Babie Doły. Początek w sobotę o godz. 13.00 na pętli autobusu nr 152 na Oksywiu.

8. Zachęcamy do przystępowania do sakramentu pokuty w ramach tzw. stałego konfesjonału od poniedziałku do soboty od godz. 17.00.

9. W sklepiku można nabyć świece na stół wielkanocny (8 PLN). Dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.

10. Polecamy lekturę czasopisma „Galilea” wydawanego  przez Gdyńską Szkołę Biblijną ks. dra Piotra Przyborka. Specjaliści od Pisma świętego przybliżają w nim w przystępny sposób tematy biblijne. Dotychczas ukazały się trzy numery: pierwszy – o korzeniach świąt chrześcijańskich, drugi – o tytułach Matki Bożej, a trzeci, najnowszy numer, jest poświęcony tematowi pustyni i drogi przez pustynię. Do nabycia w sklepiku parafialnym w cenie 7,50 PLN.

11. Wszystkim kobietom – z racji przypadającego w czwartek ich święta – życzymy Bożej łaski i opieki Matki Najświętszej!