Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Nowe twarze w Służbie Liturgicznej!

W ciągu ostatniego miesiąca aż 12 członków Służby Liturgicznej zostało promowanych do wyższego stopnia!

W sobotnie popołudnie 15. dnia kwietnia w Archikatedrze oliwskiej siedmiu kandydatów z naszej parafii przyjęło funkcję lektora. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Arcybiskup Tadeusza Wojda. Metropolita Gdański w homilii przypomniał o znaczeniu funkcji głoszenia Słowa Bożego, które czytane również przez lektorów dociera do zgromadzonych na liturgii wiernych.

To wydarzenie było zwieńczeniem półrocznego, diecezjalnego kursu, który miał przygotować nastolatków do poprawnego czytania Słowa Bożego w trakcie liturgii. Nadto, zajęcia obejmowały również wiedzę z zakresu Pisma świętego, aby mogli lepiej rozumieć to, co czytają i tym lepiej przekazywać to słowo innym. Nie na tym jednak koniec, ponieważ zajęcia z duchowości czy liturgiki miały pobudzić duchowy wzrost u każdego kandydata. Do tej promocji prowadził egzamin, który trzeba było zaliczyć na co najmniej 60%, więc poprzeczka była ustawiona wysoko. Na szczęście każdy miał możliwość poprawy, ale nie każdy musiał z niej korzystać.

Innym ważnym wydarzeniem we wspólnocie Służby Liturgicznej naszej parafii była promocja ministrancka. W ostatnią niedzielę (tj. 23.04.2023 r.), w trakcie Mszy świętej o godzinie 11:00 pięciu aspirantów otrzymało promocję ministrancką. Oni również musieli przejść szkolenie liturgiczne, aby poprawnie wypełniać swoją posługę przy ołtarzu i na chwałę Bożą pomagać w sprawowaniu świętych obrzędów.

Służba Liturgiczna to wspólnota otwarta na nowe osoby, dlatego każdego chłopca i nastolatka, który czuje w sobie pragnienie służby Panu Jezusowi przy ołtarzu, będąc blisko fizycznie jak i chcąc bardziej rozwijać się duchowo zachęcam, aby wstąpił w szeregi Służby. Wystarczy przyjść przed lub po Mszy św. do zakrystii i zadeklarować swoją chęć.

Króluj nam Chryste!

lektor Karol Mroziński

1681747022539

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA