Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Pielgrzymka do Meksyku 2019 – szczegóły

PIELGRZYMKA DO MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE
Meksyk-Acapulco – 12 dni

Termin: 08 – 19 listopada 2019 r.

Cena: 8.150 PLN


Zgłoszenia dla chętnych
Kancelaria parafialna tel. 0 – 58 625 34 27

PROGRAM:

guadelupeDZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku Gdańsk, odprawa bagażowa i wylot do Amsterdamu o godz. 06.30. Przylot do Amsterdamu o godz. 08.30, następnie wylot do Meksyku o godz. 14.35. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 19.25, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało sie centrum wszechświata i zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd na Msze Świętą i modlitwę do Sanktuarium w Guadalupe. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpiane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Wyjazd ze stolicy do miasta Santiago de Queretaro. City tour po Centrum Historycznym, znajdującym sie na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Plac Broni, Palac Gubernatora, kościół i klasztor Świętego Krzyża ze słynnymi drzewami z kolcami w postaci idealnego krzyża (unikat światowy!). Zwiedzanie miasta San Miguel w stanie Guanajuato z pięknym kościołem neogotyckim. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie w hotelu. City tour po Centrum Historycznym miasta Guanajuato: Teatr Juarez, Uniwersytet, Bazylika, Alhondiga de Granaditas, Zaułek Pocałunku, ewentualnie targ Hidalgo. Wizyta z dreszczykiem w Muzeum Mumii, gdzie znajduje sie najmniejsza mumia świata! Powrót do Miasta Meksyk na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego “Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., “Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Wyjazd do Tepotztlan, uroczego miasteczka, nieco poza szlakami turystycznymi. Wizyta na lokalnym targu i w kościele. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej “srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive z bezpośrednim dostępem do morza.

DZIEŃ 9 – 10
Wypoczynek All inclusive. Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas wolny – wypoczynek na plażach Oceanu Spokojnego. Każdego dnia możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po Zatoce.

DZIEŃ 11
Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze krótki postój Vista Hermosa i obiad w Hacjendzie Corteza. Transfer na lotnisko i wylot do Amsterdamu o godz. 21.55.

DZIEŃ 12
Przylot do Amsterdamu o godz. 15.10, następnie wylot o godz. 20.35 do Gdańska, przylot na lotnisko Gdańsk o godz. 22.20, zakończenie pielgrzymki.

Szczegóły pielgrzymki

pdf-iconPOBIERZ

meksyk2019