Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Pielgrzymka do Włoch 2020 – szczegóły i program

Pielgrzymka do Włoch

Do grobu św. Jana Pawła II i śladami
włoskich świętych

va-it-flagi
Graz – Bolonia – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Monte Sant’ Angelo – San Giovanni Rotondo – Lanciano – Cascia – Roccaporena – Loreto – Asyż – Padwa

Termin 1 – 11 lipca 2020 roku
Koszt 3.090 PLN
Zapisy w kancelarii parafialnej. Wpłata przy zapisie – 500 PLN

- Szczegółowy program pielgrzymki -

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 00:15. Wyjazd w kierunku Austrii o godz. 00:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Graz.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta – słynną Wieżą Zegarową. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Modlitwa Anioł Pański.* Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6
Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7
Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Zwiedzanie miejsc związanych ze Świętym. Msza Święta. Następnie przejazd do Lanciano – miejsca pierwszego w historii Kościoła Cudu Eucharystycznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cascii.

DZIEŃ 8
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem, a także wizyta w pobliskiej Roccaporenie – miejscu narodzenia św. Rity. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie Sanktuarium Świętego Domku (Santa Casa). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 9
Śniadanie. Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 10
Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: słynne Prato della Valle oraz bazylikę św. Justyny – miejsce pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Graz.

DZIEŃ 11
Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

Zachęcamy gorąco do udziału w pielgrzymce parafialnej w roku setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II!