Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Wspólnota Uwielbienia

cialo-i-krew-jezusaKim jesteśmy?

Jesteśmy Wspólnotą Uwielbienia a naszym szczególnym charyzmatem jest Krew Chrystusa. Należymy do Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gdańsku, ale sercem także związani z Duchową Rodziną Przenajświętszej Krwi Jezusa (www.duchowarodzina.pl) .

Dlaczego wspólnota Uwielbienia ?

Bo spotykamy się co tydzień przed Najświętszym Sakramentem, aby modlitwą wypływającą prosto z serca i wspólnym śpiewem uwielbiać Boga. Pomagają nam w tym charyzmaty takie jak dar języków, czy dar proroctwa – które otwierają nasze serca na bliższe poznanie Boga i Jego przeogromnej Miłości, a także pogłębiają naszą wiarę i dają światło gdy trzeba wracać do codziennych trudów życia.

A dlaczego Krwi Chrystusa?

Wiąże się to z naszym przywiązaniem do Duchowej Rodziny Krwi Chrystusa i z jej dogmatami. Każda kropelka Krwi Chrystusa przelana za nas na krzyżu jest symbolem ogromu Bożej Miłości, a każda z siedmiu tajemnic przelania Krwi Chrystusa oznacza ważne wartości według których staramy się żyć:

Tajemnica I – przelanie Krwi podczas obrzezania – symbolizuje Przymierze z Bogiem, czystość i posłuszeństwo

Tajemnica II – przelanie Krwi podczas modlitwy w Ogrójcu – symbolizuje spotkanie z Bogiem w samotności, modlitwę i zwycięstwo nad lękiem.

Tajemnica III – przelanie Krwi podczas biczowania – symbolizuje cierpliwość i znoszenie niesprawiedliwości.

Tajemnica IV – przelanie Krwi podczas cierniem koronowania – symbolizuje szlachetność, godność i wytrwałość w upokorzeniu.

Tajemnica V – przelanie Krwi na drodze Krzyżowej – symbolizuje wdzięczność, wierność i Miłość która nigdy nie ustaje.

Tajemnica VI – przelanie Krwi przy ukrzyżowaniu – symbolizuje przebaczenie, ofiarność i całkowite zaufanie w opuszczeniu.

Tajemnica VII – przelanie Krwi i Wody przy otwarciu boku włócznią – symbolizuje Serce Boże otwarte dla wszystkich , sakramenty święte.

 

Strona internetowa wspólnoty: WSPOLNOTAUWIELBIENIA.PL