Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec to najstarsza wspólnota modlitewna w naszej parafii. Pierwsze Róże Żywego Różańca zawiązały się jeszcze przed powstaniem parafii (1935), gdy administratorem kapliczki na Obłużu był ks. Franciszek Priss. Wspólnota obecnie skupia ponad pół tysiąca parafian (26 Róż po 20 osób każda). Członkowie Żywego Różańca modlą się w intencjach papieskich (ogólnej i misyjnej), które są podawane na każdy miesiąc oraz w intencji Żywego Różańca, której treść formułuje opiekun wraz z zelatorami. Cała wspólnota spotyka się na modlitwie różańcowej raz w miesiącu – w pierwszą środę o godz. 16:45 w górnym kościele, a następnie na mszy świętej o godz. 18:00 w intencji członków Żywego Różańca, ich rodzin i księdza opiekuna. Ponadto poszczególne Róże spotykają się na dodatkowych spotkaniach w wyznaczonym dniu tygodnia (wtorek lub środa) w dolnym kościele o godz. 17:00, by wielbić Boga modlitwą różańcową. Również wszystkie Róże biorą czynny udział w „Czuwaniach Fatimskich” każdego 13-tego dnia miesiąca. Wspólnota Żywego Różańca odpowiada na wezwanie Maryi, która w Fatimie wzywała: „Odmawiajcie Różaniec”. Wpisaną na stałe tradycją Wspólnoty Żywego Różańca jest coroczne pielgrzymowanie do miejsc kultu Maryjnego, nawet na drugi koniec Polski. Opiekunem wspólnoty jest ks. Wojciech Leoniuk, a główną zelatorką p. Hanna Sokołowska.

zywy-rozaniec-1

Kalendarium wspólnoty


04.05.
godz. 17.00

I środa miesiąca – spotkanie modlitewno-formacyjne

O godz. 18.00:
Msza święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, rodzin i księdza Opiekuna.

07.05.
godz.
8.00
Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca – po Mszy św. o 7.30.
09.05.
godz. 18.00
Msza święta za zmarłych członków Żywego Różańca, zmarłych z rodzin i za dusze cierpiące w czyśćcu.
13.05.
godz. 18.45
Różaniec i Msza Święta w intencjach fatimskich.
17.05.
godz. 7.30
Msza święta z prośbą o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Niepokalanej Maryi i świętego Patrona dla Księdza Proboszcza Sławomira w dniu imienin – int. od ŻR.
26.05.
godz. 10.00
Boże Ciało. Msza święta z prośbą o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego dla Kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

W maju – miesiącu Maryjnym – zapraszamy na codzienne nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

Intencje modlitewne (maj 2016 r.)


Ogólna:
Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

Misyjna:
Aby w rodzinach, wspólnotach i grupach rozpowszechniał się zwyczaj odmawiania różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

Wspólnotowa:
W intencjach Światowych Dni Młodzieży.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH na Wspólny Różaniec w każdą sobotę po mszy świętej o godz. 7.30