Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

1. RORATY, czyli adwentowa msza święta o Najświętszej Maryi Pannie, w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Zatem msze święte w dni powszednie Adwentu o godz.: 7.00 (roraty); 7.45 i 18.00.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00 do godz. 6.45.

3. Jutro wieczór modlitwy za zmarłych. O godz. 19.15 msza święta wspólna za zmarłych w listopadzie parafian i dusze w czyśćcu cierpiące.

4. Modlitwy i msza święta dla Żywego Różańca w środę o godz. 15.00.

5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz.: 7.00; 7.45; 10.00 i 18.00. Natomiast godz. 12.00 nabożeństwo Godzina Łaski, które jest odprawiane jeden raz w roku, właśnie w południe Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

6. Po każdej niedzielnej mszy świętej można nabyć poświęcony opłatek u kościelnego lub organisty pod chórem. 

7. Dzisiaj zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Na Wschodzie.

8. Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Pragniemy wspomóc potrzebujących parafian paczkami świątecznymi. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będzie można złożyć datek pieniężny na ten cel. Wspólnota Radości Paschalnej za zebrane fundusze zakupi żywność, przygotuje i rozwiezie paczki do osób potrzebujących pomocy. Prosimy dyskretnie zgłaszać telefonicznie w kancelarii, albo osobiście w zakrystii naszych parafian, którzy takiej pomocy świątecznej potrzebują.

9. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać w małe świece w cenie (10 zł.) i duże (20 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

10. W poniedziałek, wtorek i środę wieczorna msza święta będzie o godz. 18.30. Pierwotnie w tych dniach miały odbywać się rekolekcje adwentowe, dlatego są inne godziny mszy świętych. Prosimy sprawdzić w planie intencji mszalnych.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Gościa Niedzielnego”, „Echa Parafii”.

12. Niech Bóg błogosławi każdy dzień nowego tygodnia!