Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021

1. Różaniec odmawiamy w czasie nabożeństwa eucharystycznego w dni powszednie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy do odmawiania różańca także w domach w gronie rodzinnym.

2. Różaniec w intencji wszystkich trudnych spraw naszej Ojczyzny dzisiaj o godz. 15.00 w kościele. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. Duchowieństwo, zgromadzenia zakonne, wspólnoty parafialne i wszystkich wiernych zapraszamy na mszę świętą inaugurującą diecezjalny etap Synodu o synodalności. Zostanie ona odprawiona w sobotę o godzinie 18.00 w Archikatedrze Oliwskiej.

4. Natomiast parafian, którzy chcą włączyć się w prace synodalne, zapraszam na spotkanie w naszym kościele w środę o godz. 19.00.

5. Od dzisiaj przy filarze od strony chrzcielnicy można wrzucać wypominki za zmarłych, które będziemy odmawiać w oktawie Dnia Zadusznego przed mszami świętymi i podczas różańca za zmarłych o godz. 17.30. W Dzień Zaduszny za zmarłych wypisanych w wypominkach odprawimy pięć mszy świętych. W tym roku – z racji epidemii – nie przyjmujemy wypominków rocznych, ale wieczory modlitwy za zmarłych w pierwsze poniedziałki miesiąca będą zachowane. Prosimy nie przynosić kartek z wypominkami do kancelarii czy zakrystii, ale wrzucać je do skarbony ustawionej w kościele. Kartki na wypominki zwykłe można znaleźć po chórem i na chórze kościoła.

6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy na mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Rodzice przynoszą świecę chrzcielną swojego dziecka, którą w czasie specjalnego obrzędu przekażą uroczyście swojej córce, lub swojemu synowi. Będzie zaproszenie skierowane do kandydatów do bierzmowania, aby godnie przygotowali się do przejęcia odpowiedzialności za swoje życie wiary.

7. W świątyni należy bezwzględnie stosować dezynfekcję rąk oraz zakrywać usta i nos, aby chronić innych przed możliwością zakażenia.

8. Koncert rumuńskiego artysty – EDUARDO ANTALA, organisty Katedry św. Józefa w Bukareszcie, odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele. Będziemy mogli posłuchać m.in. utworów kompozytorów rumuńskich oraz kompozycji inspirowanych „różnobarwnym” folklorem rumuńskim. Koncert potrwa ok. godziny. Współorganizatorem koncertu jest Urząd Miasta Gdyni. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

9. Odmówmy dziesiątkę różańca w intencji synodu.