Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

1. Adwentem rozpoczynamy nowy rok kościelny, podczas którego na nowo będziemy przeżywać tajemnice naszego zbawienia objawione nam w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym.

2. RORATY, czyli adwentowa msza święta o Najświętszej Maryi Pannie, w dni powszednie Adwentu o godz. 7.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 6.30, a druga msza święta będzie przesunięta na godz. 7.45. Zatem msze święte w dni powszednie Adwentu o godz.: 7.00 (roraty); 7.45 i 18.00.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie Adwentu od godz. 6.00 do godz. 6.45. Jest to zaproszenie do adwentowego czuwania z Jezusem, który przychodzi, aby nas zbawić.

4. We wtorek ODPUST ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA, któremu jest poświęcony dolny kościół. Msze święte odpustowe o godz.: 7.00; 7.45; 10.00 i 18.00 w górnym kościele, do którego przeniesiemy relikwie Apostoła.

5. Modlitwy i msza święta dla Żywego Różańca w środę o godz. 15.00.

6. W pierwszy piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej okazja do spowiedzi. Dodatkowa msza święta o godz. 16.30.

7. Zachęcamy do udziału w pierwszosobotnim nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i bluźnierstwa świata, które odbędzie się po mszy świętej o godz. 7.30. Do tej modlitwy wzywała Matka Boża w Fatimie.

8. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w trzecią sobotę miesiąca, czyli 18 grudnia 2021 roku. 

9. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Jakub Zinka, wykładowca Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie.

10. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, zbiórka do puszek na utrzymanie naszych siedmiu rodzin z Aleppo w Syrii. 

11. W tym roku pracownicy parafii nie będą roznosić po domach opłatka. Po każdej niedzielnej mszy świętej można nabyć opłatek u kościelnego lub organisty pod chórem. 

12. W czasie Adwentu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w sklepiku można nabywać w małe świece w cenie (6 zł.) i duże (16 zł.). CARITAS Polska organizuje z funduszy tak pozyskanych letnie kolonie dla dzieci oraz inne zajęcia opiekuńcze.

13. Liczba zakażonych koronawirusem wzrasta, dlatego przypominamy, że w świątyni należy bezwzględnie stosować dezynfekcję rąk oraz zakrywać usta i nos, aby chronić innych przed możliwością zakażenia.

14. Zachęcamy do lektury „Echa Parafii” i „Gościa Niedzielnego”.

15. Wszystkim parafianom, także tym, którzy pozostali w domach, życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.