Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafialny Zespół „Caritas”

Spotkanie założycielskie Parafialnego Zespołu Charytatywnego „Caritas” miało miejsce 20 marca 2012 roku w sali szkoły katolickiej. Inspiracją do założenia zespołu „Caritas” były kazania, które na wszystkich niedzielnych mszach świętych wygłosił wicedyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej ks. Piotr Brzozowski. Prowadzącym spotkanie był proboszcz parafii, ks. Sławomir Decowski, a uczestniczyło w nim 10 osób. W następnym roku zespół wzbogacił się o nowych członków wywodzących się ze wspólnoty młodzieżowej Ruchu „Światło – Życie”. Opiekunem zespołu charytatywnego jest ks. Adam Romejko.

Jedną z form działania parafialnego zespołu „Caritas” jest pomoc najuboższym. Z racji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy Caritas przygotowuje, dzięki życzliwości parafian, paczki dla osób biednych, potrzebujących i samotnych. W każdej akcji przygotowywane zawierają produkty spożywcze, słodycze, a czasami środki chemiczne. W tym roku przed Wielkanocą zanieśliśmy paczki do 50 rodzin naszej parafii. Dystrybucją zajmują się bracia z Grupy Mężczyzn św. Andrzeja Boboli.

Caritas przygotowuje także symboliczne prezenty, osobom chorym naszej parafii. Przed świętami młodzież udaje się z księżmi do osób chorych i wręcza im podarunki.