Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Zespół „Laetati in Deo”

logo-zespol

„Laetati in Deo” tzn. „Rozradowani w Panu” to nazwa naszego zespołu muzycznego. Wywodzimy się z różnych gdyńskich parafii, ale głównym miejscem naszej posługi jest parafia Św. Andrzeja Boboli. Jesteśmy zespołem w pełni amatorskim , jednak to nie przeszkadza nam śpiewać na chwałę Boga najpiękniej jak tylko to możliwe.

Pragniemy służyć, dlatego chętnie podejmujemy różne inicjatywy. Włączamy się w oprawę muzyczną Świętego Triduum Paschalnego; przygotowujemy oprawę muzyczną podczas Mszy św. z modlitwą o zdrowie duszy i ciała; od kilku już lat wspieramy muzycznie uroczystość przyjęcia przez młodzież Sakramentu Bierzmowania, a także Msze Św. dla małżeństw, przygotowywane przez Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie. Jesteśmy otwarci na nowe działania. Cieszy nas więc współpraca z chórem Sine Nomine i pierwszy wspólny Koncert Pasyjny. Było to dla nas niesamowite doświadczenie muzyczne.

Dbamy o nasz nieustanny rozwój, w związku z tym członkowie naszego Zespołu biorą udział w warsztatach muzycznych, zarówno muzyki liturgicznej jak i pieśni uwielbienia.

Mamy świadomość, że tylko systematyczna praca daje wymierne efekty, dlatego raz w tygodniu spotykamy się na próbach. Każdą próbę rozpoczynamy modlitwą w różnych intencjach członków i bliskich naszego Zespołu. Potem następuje 15 – 20 minutowe rozśpiewanie i część zasadnicza próby. Jesteśmy podzieleni na trzy głosy: sopran, alt i tenor. Śpiew na głosy wymaga od nas znajomości nut (cały czas się ich uczymy) i umiejętności słuchania siebie nawzajem. Ważna część naszego Zespołu to sekcja muzyczna, którą stanowią klawisz, klarnet i gitara akustyczna. Gościnnie dołącza do nas gitara basowa, skrzypce i djembe. Muzyków wciąż poszukujemy, więc jeśli masz czas, chcesz grać i uwielbiać razem z nami Pana – przyjdź, czekamy!!!
Chwała Panu!

Adres zespołu na Facebooku: https://www.facebook.com/laetatiindeo

lid19-1

lid19-21

(kliknij na zdjęciu, aby je powiększyć)