Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

lednica23W minioną sobotę, 3 czerwca odbyło się już XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Na wydarzeniu nie zabrakło licznej reprezentacji Gdyńskiego Katolika pod opieką księdza Adama Dzionka. W grupie 48 osób nasi uczniowie i absolwenci uczestniczyli w największym w Polsce corocznym spotkaniu katolickiej młodzieży. Tego dnia na polach zgromadziło się łącznie ponad 20 tysięcy młodych ludzi, którzy chcieli wybrać Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Inicjatorem pierwszych spotkań był dominikanin śp. o. Jan Góra. Pierwotnie wydarzenie miało wprowadzić wiernych w trzecie tysiąclecie, lecz po olbrzymim sukcesie od 1997 roku młodzi co roku spotykają się na Polach Lednickich.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania było hasło „Idź za Barankiem”. Miało ono spowodować refleksję młodych i postawić przed wyborem, czy w życiu chcemy podążać za Chrystusem, czy też nie. Nawiązuje ono także do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, gdzie młodzi podążą za Barankiem na spotkanie z Ojcem Świętym.

Spotkanie jak zawsze przebiegło w świetnej atmosferze wspólnoty i modlitwy przy pięknej pogodzie. W trakcie wydarzenia młodzi mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Punktem kulminacyjnym stało się spotkanie z żywym Barankiem w Eucharystii, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, a słowo do młodych skierował abp Grzegorz Ryś. Zachęcał on młodych, aby poszli za Chrystusem i przypominał, że Bóg zawsze ich kocha. Nie obyło się bez Lednickich tańców, które tak bardzo rozgrzewają i porywają tłumy. Zwieńczeniem spotkania o północy było przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia w kształcie ryby, wokół której gromadzili się wierni.

Lektor Karol Mroziński

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII WYDARZENIA

inbound609198668182365107