Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Gdyni

Odpust parafialny – obchody tegorocznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli

Dnia 16 maja w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Boboli. Jest to upamiętnienie jego męczeńskiej śmierci, która nastąpiła tego samego dnia 365 lat temu. Za życia działał jako misjonarz, głosząc Ewangelię i wzywając do nawrócenia. Przez swoje działania stał się wrogiem dla Kozaków, którzy pochwyciwszy go, poddali okrutnym torturom, on jednak nie wyrzekł się wiary.

Andrzej Bobola 17 kwietnia 1938 r. został kanonizowany przez papieża Piusa XI. W tym samym roku na gdyńskim Obłużu zaczął powstawać kościół pod jego wezwaniem.

Dzień wspomnienia patrona parafii zawsze obchodzony jest uroczyście. Nie inaczej było w tym roku. W Mszy świętej o godzinie 18.00 uczestniczyli księża z innych parafii dekanatu. Przewodniczył jej ksiądz Andrzej Wiecki, który w latach 2011 – 2014 był wikariuszem w naszej parafii. W kościele licznie zgromadzili się wierni, a o uroczysty przebieg liturgii dbała służba liturgiczna.

W trakcie wydarzenia poświęcone zostały nowe krzyże lektorskie. Taki atrybut od teraz będzie nosił każdy lektor. Krzyż ten symbolizuje posługę przy ołtarzu, a także przyjęcie Chrystusa do swojego serca.

Po Mszy świętej nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówiona została Litania do Świętego Andrzeja Boboli, a następnie wierni przeszli procesją eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie uroczystości każdy miał szansę oddać cześć relikwiom naszego patrona. Po całym wydarzeniu na wszystkich czekał kiermasz ze słodkościami.

Lektor Karol Mroziński

Zdjęcia dzięki uprzejmości
Usługi Fotograficzne Janusz Drozdowski
tel. 58 522 30 33
[email protected]
www.jdkodak.pl
ul. Dmowskiego 12/3 80-264 Gdańsk

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII WYDARZENIA

JDR_2977